Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártok Neki ha többet eszik a...

Ártok Neki ha többet eszik a doki szerint?

Figyelt kérdés
Tapasztalt Anyukák, ötletek? Kisfiam 1 hónapos, tegnap volt kint nála a gyermekorvos mert székrekedése és kisebb puffadása volt/van. Kaptunk speciális tápszert, amiből napi adagunk az 6x130. Ennél többet nem ehetne, de borzalmas hiszti és sírás van ha nem ehet annyit amennyit Ő megszokott. Szokott csecsemőteát kapni, szereti nagyon. Ti mennyire vettétek komolyan a szám szerinti etetéseket és mennyiségeket? Ártok Neki ha kicsit többet eszik mint amennyit egy "normális baba" eszik a doki szerint?

2012. jún. 28. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem írtad, hogy mekkora és milyen súlyú a baba. Az én kisfiam 4320g-al és 54cm-rel született és ezért mindig többet evett mint az átlag. Viszont az biztos nem jó ha nagyon kitágul a kis gyomra, mert akkor folyamatosan többet akar majd. Mi ezért 4,5hósan váltottunk 2-es tápszerre mert sokkal laktatóbb volt. Szóval gondolom a doki is azért adott neki másik tápszert. Mi a beba start-ot ettük, utána Milupa milumil2-es-et és 3,5 hósan már kaptt rizspépet, pont ezek miatt mert nem volt neki tápláló a tápszer. Nálunk a székrekedésre, az őszibarack volt a megoldás 4 hónapos kora után, de tudom, hogy ez még nektek messze van. Én azzal próbákoznék a helyedben, hogy két külön üvegbe készítenék neki kaját, vagy anyatejet és először az elsőt hagynám kiürülni, böfi meg minden és hátha nem kell neki a többlet. Persze lehet, hogy ki kell dobni, de ez így legalább mérhető. És én mindig kaja közben 2-3szor mindig böfiztettem közben. Huh.. ez hosszúra sikerült, de remélem segítettem. Jó babázást! 27hós kisfiú anyukája
2012. jún. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
szia,az en babam 8honapos,10 napos volt,amikor 10 napra korhazba kerult-bor gyulladassal-es ott a noverek etettek ejjelenkent,tobbszorosen tuladagoltak a babam,azota tobbet eszik,mint vele egykoru tarsai,koverebb,mint a tobbi atlag,fejlodese inkabb elorehaladt,mindig nagyon nyugodt es boldog baba,rengeteget aludt 3honapos koraig,mivel tuletettem,mert igy kivanta,azt mondtak,ha nem hany,akkor nem baj.o sosem hanyt
2012. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3810 grammal és 51 cm-el született a kisfiam. :) Most 1 hós és 4500 gramm körül vagyunk már. Sajnos szülés után 1 hétre kórházban voltam Vele, összeszedett pár bacit és kiszáradt. Anyatejem sajnos semmi nincs, azalatt az 1 hét alatt teljesen megszűnt létezni. :( Nem eszik nagyon sokkal többet, számolásunk alapján kb. 100-al többet mint amit ehetne "hivatalosan".
2012. jún. 28. 17:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Most Milumil Komfort-ot írt fel Neki a dokibácsi, hogy kicsit segítse a székrekedést, erre nagyszerűen bevált a dolog. Tegnap óta ez is megoldódni látszik. Bukni szokott néha és szerencsére nem sokat, max. 1-2 kortyot talán. Hányni utoljára a gyerekkórházban hányt 1x.
2012. jún. 28. 17:16
 5/7 A kérdező kommentje:

1/4 :)


Köszönöm!


Igen, a büfi nálunk is így megy, 50-60 és megint szünet mert néha nagyon mohó tud lenni.

2012. jún. 28. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egyen amennyit szeretne. Első babámnál az orvosokra hallgattam, szegényem rengeteget sírt mert éhes maradt. Most, a másodiknál annyita adok neki amennyit akar. Amúgy az első 2 hónapban evett többet mint ahogy megírták a nagyok,most pedig kevesebbet is. Szóval ő tudja mikor éhes és mennyi kell neki!
2012. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok, mert amikor a kórházban voltunk és kapta az antibiotikumot, a végén már ott is sokat evett és senkinek nem volt emiatt egy rossz szava sem. Ott is ugyanezt mondták, annyit eszeik amennyit Ő kíván meg és nem szabad stresszelni azzal hogy éheztetem. Mert mondhatom így is akár. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 28. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!