Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lett a kislányom....

1 éves lett a kislányom. Tápszert vagy tejitalt szeretnék neki még reggel-este adni amíg lehet, viszont a tejberizset, tejbegrízt sima tejjel készíteném ahogy mi esszük. Így is lehet? Hogy így találkozik először a tehéntejjel?

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet. De miért nem adsz már inni is tejet neki? Forrald fel a tejet, és úgy ugyanott leszel, mint ahogy a tejbegrízben megeszik.
2013. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, persze, de így akár nyugodtan adhatsz neki inni is tejet, ha nincs tőle baja. Nem kell forralni, csak a házi tejet.
2013. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi 1,5-es tejet iszunk neki 2,8-ast kell vennem?
2013. okt. 25. 14:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi azt a nyers tejet adtuk amit a tejeskocsi hoz. Felforraltuk és úgy itta kakaónak, vagy ette tejberizshez stb. 1 éves korától már nem adtam neki tápszereket meg egyéb porból készült italokat. Szép kislány lett belőle :D egyébként először vigyázz nehogy allergiás/érzékeny legyen valamire a tejben, de ha minden rendben van akkor add neki bátran minden mennyiségben :)
2013. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen, neki 2,8-as tejet adj.
2013. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még van 2db tápszerem akkor azt még elhasználom aztán megkínálom tejjel, viszont a tejberizset is 2,8-assal kell akkor csinálnom? Gondolom igen :)
2013. okt. 25. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak 2,8 vagy nagyobb zsírtartalmú tejet kaphat 3éves koráig,az 1,5-be semmi tápláló nincs neki.

Én 2,8-3,5-t adok neki,mert nem veszek rengeteg pénzért tejitalt,a tápszert meg nem igazán fogadja már el,csak tejpépként,tehát sűrűn.A grízhez,rizshez is 2,8-ast adj.

De ha még nem ivott tejet,elején vizezném picit a helyedben,ne kapja direktbe.És ha nincs baja,nem kell már vizezni.Forralni a házit kell csak,a boltit nem.De ha meg van az 500mili tápszerrel,tejitallal,akkor nem kell neki tej mellé.

2013. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, ahogy írtad is: tejitalt iszik a 13 hónaposom, de ételekben kapja a tejet -pl: tejberizsben, stb. Én még jó ideig tejitalozni szeretnék vele, hiszem, hogy abba több számára hasznos dolog van, mint a tehéntejben. Semmi baja a tejes dolgoktól a babámnak, így bátran adok neki mindent, amiben van tej, de reggel és este tejitalt kap!
2013. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltuk ma a tejbegrízt 2,8-as tejjel de nem sokat evett belőle :) Ha allergiás lenne a tejre milyen tünetekre figyeljek? Hasmenés, kiütés? Bár azt mondják ha a tejtermékektől (sajt az imádja) nem lett baja akkor ezt is bírni fogja.
2013. okt. 26. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!