Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van egy kb.1 hónapos...

Mitől van egy kb.1 hónapos baba arca teljesen pirosan kipattogva?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy babát a buszmegállóban kb. 1 hónapos lehetett és az arca totálisan tele volt apró duzzadt piros kiütésekkel. Szegénynek szinte egy szabad hely sem volt az arcán a sok kiütéstől. Nagyon meglepett mert még nem láttam ilyen babát. Mitől van ez?
2013. okt. 26. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:

1 hónapos kora körül minden Anyatejes baba ilyen pattanásos lesz!

1-3 hét alatt elmúlik.

2013. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kiütnek rajta az anyai hormonok, hamarosan elmúlik
2013. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem egy ismerősömnek van babája és egynek sem volt ilyen az arca, sőt tesóm babájának sem márpedig őt gyakran látom. Szóval én még nem is láttam ilyen babát. Szerintem ez nem egy általános dolog hogy anyatejesnek ilyennek kell lenni, vagy ilyen lesz.
2013. okt. 26. 17:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindd a két gyermekem tele volt anyatejes pöttyökkel, ez természetes...
2013. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet anyatejes kiütés is. Az én kisfiamnak is volt, de csak nagyon enyhe mértékben. Csak pár pöttye volt.Szóval lehet az is, de simán lehet (erre is láttam már példát sajnos), hogy a kedves anyuka nem foglalkozott azzal, hogy mit eszik szoptatás alatt, és teljesen kicsapta a gyerek bőrét. Nem mondom, hogy akit te láttál, nála is ez van, de ez is egy lehetőség.
2013. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, engem csak azért lepett meg mert én még nem láttam ilyen babát.
2013. okt. 26. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:

A kislányom bőre 3-6 hetes kora között ilyen volt, fotózni sem mertem:) 6. hét végére el is múlt:) Az anyai hormonok jönnek ki a babán.

Kisfiam pedig ekcémás, az ő pofija 5 hónapos korában nagyon nagyon csúnya volt:(

2013. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam (gyerekorvos diagnozisa alapján) tejfehérje-allergiás! Mielőtt ez kiderült , vagyis úgy 3 hetes korában, az.ő.pofija is tele volt apró tuszuras szerű kiutesekkel, amik szinte teljesen egybefuggtek. :-(

Azóta szojas tápszert eszik, így a kiutesek elmúltak, igaz előtte hullám szerűen visszatértek 2x. Úgy 7 hetes korára lett teljesen tiszta a pofija.

Szóval lehetséges h egy hasonló babát lathattal!

2013. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2013. okt. 27. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!