Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ekkora különbség...

Hogy lehet ekkora különbség gyerek és gyerek között?

Figyelt kérdés

rengeteg anyukától olvasom, h. 1 évesen 74-es ruhákat hord a gyereke. nos az én lányom 6hónapos, 70 cm , 8,5 kg és 80-as bodykat hord.

nem értem hogy lehet ekkora különbség két gyerek között. ..



2013. okt. 27. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem egyformák a gyerekek. A születési súlyuk sem egyforma, születnek 2 kg-al is babák, és 4-5 kg-al is. A te babád 8,5 kg fél évesen, az enyém 1 évesen nem volt annyi. pedig 3,6-al született :s
2013. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De ezzel nincs semmi gond, a felnőttek sem egyformák .
2013. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 35-ös cipő kell. És ismerek olyan nőt, akinek 42-es kell. Mivel nem vagyunk egyformák.
2013. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Az én gyerekem 6 hónaposan 10 kiló volt. Na ehhez mit szólsz? :)

Felnőttek sem egyformák. Vannak pici véknyak, nagy dagik, átlagosak...

2013. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A babaruhákat úgy méretezik, hogy egy átlagos testalkatú babára akkora méret kell, ahány centi. Mivel egy átlagos 1 éves 75 cm, teljesen normális, hogy kb. egy éves korban hordanak 74-es méretet. Nyilván a te babád az átlagnál nagyobb, hosszra és súlyra is.
2013. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Azon tul, h nem vagyunk egyformak, altalaban elmondhato, hogy az anyatejes babak sulya kevesebb, mint a tapszereseke, ill. a hozzataplalas ütemetöl függöen nagyobb sulyuak az anyatejeshez kepest...

De egy erdekesseg: a nagyobb lanyom 1 evesen pont 74-es ruhakat hordott, mig most a 2. lanyomnak a tiedhez hasonlo a merete! Mivel 5 es fel hos, a legutobb mert adat az 5 honapos: akkor 68 cm es 6,8 kg volt. Vannak 68, 74, 80-as ruhai is, attol függöen, mennyire kinyulottak a sokadik gyerek utan, ill. nem egyseges a kereskedelemben sem egy-egy meret. Ruhameretröl: rokonaink többen egy adott butikban vasaroltak neki, mintha az ottani meret egy teljes merettel kisebb szamozasu lenne a Kik-eshez, Aldishoz kepest, a kinai ugyanugy. (Ahogy egyebkent nekem is jo bizonyos cuccokban az L-es, masokban XL-es es neha csak az XXL-es jo.) Igy van egy mar majdnem kicsi 80-as szabadidöruhank, 5 es fel hosan!! Most hordja azokat a (teli-öszi) vastag kabatokat, amiket a nagy 12-14 honaposan. Pedig ö is csak es kizarolag anyatejes egyelöre, ahogy a nagy is volt ennyi idösen.


Es meg hadd tegyem hozza: a nagylanyom legkisebb zoknii csak valamikor magzatkoraban lehettek jok... mivel mar születes utan a korhazbol hazamenet is kicsik voltak.

2013. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló leírta: az anyatejes babák általában könnyebbek, de hosszabbak, mint a tápszeres babák. Én ne felejtsük már el a genetikát sem: szülők magassága, alkata....
2013. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Az anyatejes babák ma már épp, hogy jóval kövérebbek általában.
2013. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég sok kisbabás ismerősöm van és kivétel nélkül mindenhol az anyatejes baba a nagyobb súlyú, nem is kevéssel.
2013. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A ruhák méretezése is érdekes lehet néha. A lányomnak van egy 86-os kabátja. Most 3 évesen is még jó rá. Mivel az elmúlt 1,5 évben leginkább csak magasabb lett, nehezebb nem sokkal. Most balerina alkat, kisbabának dagadt volt. Csak azért írom le, mert ugyanaz a gyerek sem egyenletesen és egyformán növekszik. A másfél éves fiamnak pedig ugyanakkora vagy még nagyobb méret kell, mert neki meg széles válla és erős lábai vannak.
2013. okt. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!