Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 4-5 év különbség...

Szerintetek 4-5 év különbség tényleg sok két gyerek közt?

Figyelt kérdés
Van már egy 1 éves kisfiúnk, és majd szeretnénk neki kistesót, de nem adottak rá a körülmények. 35nm-en lakunk, itt 2 gyerek nagyon sok lenne, pláne, hogy anyósék udvarában van a "kis házunk". Mire lesz saját lakásunk, és odáig jutunk, hogy jöhet a kövi, úgy már viszont 4-5 év lesz a különbség. Ez tényleg olyan sok?
2012. jún. 5. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tesók lesznek így is, úgy is. Szerintem úgy szüljél, ahogy nektek megfelelő, 35 nm-re 4 fő tényleg kicsit zsúfolt. Most a kis korkül a menő, de szerintem csak azért, mert 2 évig normális a gyed, utána meg vissza kell menni dolgozni. A kis korkül szívás, tudom, nekem 20 hó van köztük :)

A 10 év korkül is normális, legelőször is ne tesót szüljél, hanem gyereket, amikor te a férjeddel készen álltok rá.

2012. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tesóméknál 4,5 év van a két gyerek között. Amikor kicsik voltak, akkor sok volt, nem nagyon tudtak együtt játszani. Most a fiú 11, a kislány 6,5 éves, és nagyon jól elvannak együtt.
2012. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek között 6 év van.Szerintem mindenkinek szíve-joga eldönteni hogy hány gyereket akar és mekkora kor különbséggel.
2012. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem sok! A kis korkülönbség sem biztosíték arra, hogy minden szuper lesz a két gyerek közt.
2012. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nővérem és köztem 4,5 év a korkülönbség, és nekünk nagyon soknak bizonyult. 14 éves voltam mikor elkezdtünk szót érteni egymással, de gondolom megfelelő neveléssel azért hamarabb is megtörténhetett volna a nagy egymásra találás...
2012. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sókristály ***** válasza:
100%

Minden korkülönbségnek megvan az előnye és a hátránya.

A 4-5 év ahhoz sok, hogy az első években együtt játszanak, ahhoz meg kevés, hogy igazi nagytesóként "anyáskodjon" felette. Viszont nagyon jó, mert a nagy már ovis, kellő figyelmet tudsz biztosítani a kicsinek, a nagy már önálló, nincs vele annyi manuális tennivaló. És végül Ők is összenőnek.

Tényleg nagyon klassz a kis korkülönbség, de nem mindenáron. ekkora lakásban biztosan kínszenvedés lenne.

2012. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok, én is így tervezem a kistesót majd. 1. tesómmal 6 év a korkülönbség, 2. tesómmal 17 :))
2012. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4,5 év van a lányom javára, eddig tökéletesen működik (15 hós a fiam). Nagyon jól eljátszanak együtt, de sokmindenben segít is a lányom, nagyon anyáskodós típus.

Ennyi korkülönbséget terveztünk régebben is, ha most újrakezdeném, megint így csinálnám, az tuti.

2012. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok.Nálunk a nagy 9,a kicsi 4 a pocakban lévő pedig augusztusban érkezik.Semmilyen hátrányát nem érzem a korkülönbségüknek,legalábbis eddig.Nagyon várják a hugit,nekem pedig sokkal könnyebb két nagyobb gyerekkel terhesen is.A ti életstílusotoknak megfelelően tervezzetek,ha 5 év,akkor 5.Nincs ezzel semmi baj.
2012. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hu, le leszek hurrogva :)

szerintem NEKED kell eldontened, mi nem tudjuk megmondani. nekem pl sok lenne, az en csemeteim kozott 3 ev van. szerintem az a "hatarvonal".

DE

lattam hat ev korkulonbseget is, nemcsak hogy tulelheto, hanem lehet nagyon jo. Ez olyan izesek es pofonok kerdes :)

DE mi 31 nm2en laktunk, harman, szerintem az első evben (marmint hogy a masodik gyerkoc egy eves koraig) nem gond.

Mi is gyerek miatt koltoztunk, egy 60nm2esbe, neha azt erzem elkepesztoen nagy a kulonbseg, viszont visszagondolva sincs olyanom, hogy "jajjdeszukosenvoltunk".

Tény, hogy a haloszobank megszunt, es a nappali sarokgarniturat nyitottuk ki, hogy legyen gyerekszoba, de egyebkent nemtudom..en amit erzek, az,hogy nem falat a konyha, es vegre tudom hasznalni, es esetleg ketten is elferunk benne :D


szeritnem ha mindketten akartok kistesot, vagjatok bele, jon, amikor jon (10-20%van havonta, altalaban fel evet mondanak ugyis amig osszejon, es 9 honap.. :)


de tenyleg, ahogy te erzed, meg amilyen a gyereked vermerseklete. ha a lanyom (kisebb), szuletett volna eloszor, tuti nem telik el 3 ev a ket gyerek kozt, hanem hamarabb jon a teso, mert o nyugis gyerek.. a fiamnal kellett a harom ev, olyan a temperamentuma.. van akinel 4-5-6-stb ev az idealis, mert a gyereknek olyan a temperamentuma (nem jó vagy rossz gyerekrol beszelek nyilvan)

2012. jún. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!