Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babátok mivel...

13 hónapos babátok mivel játszik? Mivel foglalja el magát önállóan?

Figyelt kérdés

Korának megfelelő játékkal játszik-e a Ti babátok (12+) rendeltetés szerűen (formabedobó, kirakó...)?

Milyen játékot ajánlanátok?



2013. okt. 29. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam most 13,5 hónapos, és jelenleg kisautókkal játszik. Szereti őket tologatni, főleg a kiságy alá betolni, majd "hívni" engem, hogy vegyem ki. Formabedobó, építőkocka nála annyiba kimerül, hogy szétdobálja a kockákat, formákat, és ennyi. Esetleg én építek tornyot, ő lerombolja. Ezt kb. 5x eljátszuk, utána ez is unalmas. Szeret még ki-bepakolni, mondjuk cipősdobozba, vagy bármilyen tálba, dobozba. Ez is jó móka egy ideig. Most ilyen céllal használjuk a formákat, kockákat, de majd biztos eljön az ideje, hogy rendeltetésszerűen is fog majd vele játszani.

Ezen kívül most neki a járás a játék. Most tanulja, és legfőképp azt gyakorolja, esetleg még amiket tud tolni (bébitaxi, játék fűnyíró, bevásárló kocsi).

Nem igazán tudok játékot ajánlani, mert változó, hogy mi érdekli a gyereket, ezt ki kell tapasztalni. Barátnőm kislánya (egyikős a fiammal) pl. a nyakláncokra és a labdákra van beindulva, uncsitesóm lánya (ő is egyidős, picit idősebb) a könyvektől van oda.

2013. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én fiam nem játszik a játékokkal. A járás nála is most a "menő". A kockákkal ugyanúgy mint nálatok -csak szétdobálja, lerombolja. Habverőimmel játszik és a zsinórokkal játszana. Autókat néha toligál, labdázik, plüssöket puszilgatja, könyvet néheget - mindezeket néhány kör megtétele után.
2013. okt. 29. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 5en lesz 13honapos, formabedobit szereti de nem köti le túl hosszú ideig! Autokat tologatni, kockakat szetdobalni, szekre fel és lemaszni, habvero és edények, valamint most nagy kedvenc üres műanyag flakon annak levett kupakja fel rakja leveszi, beledob egy gesztenyét és rázza! Noveret szereti bosszantani ha vmit épít akkor ő lerombolja!:-) Most kezdi felfedezni, hogy a ceruzaval rajzolni lehet! Konyvek nem kötik le 3-4percnel tovább! Most tanul járni annak gyakorlása fő tevékenység!
2013. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen önállóan semmivel:)

A mozgásfejlődés volt az első,bármilyen játék max 2percig kötötte le, őt ez egészen kb nagy 20 hónapos koráig így volt:), ekkor kezdett el legozni:)

A kicsim most 16 hónapos kizárólag a palack kupakokkal játszik el 2 percnél többet és őt a lego semennyire sem érdekli:(

2013. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
dobozba ki-be pakolás, mindenfajta nyomkodós izé (játék, távirányító, ha valahogy megkaparintja stb.), műanyag kanál, habverő, műanyag bevásárló kosár, egy üres fogkrémes doboz, etetőszék csatja köti le leginkább a figyelmét.
2013. okt. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

13 hós a lányom, jelentem neki is az a játék, hogy ki-be bakol, de az esetek 100%-ban többet pakol ki.Nála is most a mozgásfejlődés a nagy játék, egész nap mászik, illetve lépeget.1 játék van, ami leköti most 3 pillanatra és kimondottan gyerekjáték és ez a montessori torony, ezt leszedegeti, majd visszarakosgatja 2x-3x egymás után aztán megy a dolgára.

Karácsonyra ugráló zebrát vettünk neki

2013. okt. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ahogy a gyereked játszik. Az enyém 16,5 hónapos, mai napig magasról tesz a formabedobóra és hasonlókra. Jön, megy, leginkább rohan, fogócskázunk, bújócskázunk, pakol egész nap (úgy néz ki legtöbbször a lakás, mint ahol bomba robbant), játszik a kutyával, motorozik, rajtam lovagol stb.
2013. okt. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Enyém jövöhéten lesz 13hós.Ő elvan azzal,hogy áll,mutogat.Pakol fel-le a polcokon,megy körbe körbe és tolja az etetőszékét.Mászik ide oda,labdát gurit.Pakol a ládábol ki-be.Nem játszik rendeltetésszerűen csak a labdával kb.Simogatja a hörcsögöt,ugrál rám,arcon ver nagy lendületében.Kergetőzünk.El van önállóan szinte egész nap,bár mióta betöltötte az 1.évet,mindig nyávog.
2013. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt is a járás a menő. Ahova tud bemászik,de ki nem tud jönni:D

Aztán nagyon szereti kipakolászni az edényeimet a konyhába,valamint a liszt,és a zsemlemorzsa kiborogatása is nagyon menő.

Amivel egyedül eljátszik az a nagy,műanyag háza,amiben különböző játékok vannak,így ha berakom oda,negyed óráig szabad vagyok.

Van még neki ilyen ugri-bugri zebrája is,ami ilyen rugós,és ha ráül,akkor rugózik,na azt nagyon élvezi. Azzal is elvan kb. egy negyed óráig. Van neki ilyen oronszlánja is,ami előre-hátra hintázik,ha ráül. Azt is nagyon élvezi. Aztán az ajtófélfán van neki hinta,amibe ha beleültetem,és meglököm,akkor azzal egy darabig elvan.

De szereti a formabedóbost is,csak inkább szétszórja,minthogy inkább bedobja a helyére.

De mindegy,annak örülök,hogy legalább fél óráig eljátszik egyedül,vagy ha olyanja van,és nagyon pörög,akkor körbe- körbe rója a köröket az asztal körül,és ha elszédül letuttyan a padlóra,aztán ha "helyrejött" újra kezdi:D

2013. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nem a fiam van "lemaradva", hanem ez a normális.
2013. okt. 31. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!