Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy átlagos 13-16 hónapos...

Egy átlagos 13-16 hónapos baba miket tud? Például milyen szavakat mond, vagy mond-e egyáltalán valamit, teljesít-e bonyolultabb kéréseket, tud-e valamennyire önállóan enni stb.

Figyelt kérdés
Nem szuperanyukák szupergyerekeiről szeretnék olvasni, hanem teljesen átlagosan fejlődő gyerekekről. Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 30. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyermekem ennyi idősen tanult meg egyedül járni.


Nem beszéltek még egyáltalán, hanem egy-egy szót mondtak.


Amiket mi mondtunk, azt megértették.


Mindhárom imádott hintázni, biciklizni (mármint ülni hátul az ülésben és nézelődni:)


Az önálló evéssel próbálkoztak természetesen, hol így, hol úgy sikerült.

2013. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk nagyon nem mindegy, hogy 13 vagy 16 hónapos-e a gyerek, de a környezetemben tapasztaltak alapján a legtöbb ennyi idősen

- önállóan jár

- mondja hogy apa, anya, és esetleg még pár tárgyat megnevez

- sokmindent megért, aztán vagy szót fogad vagy nem

- kismotort hajt

- az önálló evés attól függ, mennyire hagyják, de kézzel rendszerint megy

- abból iszik, amire szoktatták, aki pohárból szokott, annak meg teljesen tisztán


De ismétlem, nagyon nem mindegy, pontosan mennyi idős, ilyen korban még rengeteget számít pár hónap.

2013. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jár,3 szót mond,mindent megért,egyedül iszik a pohárból (egyáltalán nem cumisüvegezett)
2013. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én a 13 hónapos állapotról írtam, ez lemaradt valóban.
2013. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, a 13 és a 16 hónapos között óriási különbség van. 13 hónaposan a fiam önállóan járt (ez szerintem teljesen átlagos),láthatóan értett mindent, de nem nagyon mondott szavakat. Kézzel evett egyedül, a kanállal is próbálkozott. Most 15 hónapos lesz, már szalad, mondja, hogy anya, apa, lámpa, labda, hoppá, nem, kell, keksz, néha vau. Evés ugyanúgy megy, inni itatópohárból iszik.
2013. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igaz az enyém már 17 hónapos de nagyjábol ezeket tudja.

Önállóan jár bár néha még nem stabil. (ha fáradt)

Mondja ,anya, apa , baba, mama , Csilla, Gá-gá, (Gábor), várjál, gyere, te , adjál, szia, helló, tütü, dudál, fa, bot és még sorolhatnám. A mondókákat a maga nyelvén ő is mondja. Táncol.

Nem motorozik. Csőrös pohárbol maga iszik. Az evéssel mostanság próbálkozik önállóan.

2013. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok az enyém 14 hónapos
2013. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok! Valóban nem mindeggy hány hónapos. Mert ezeket nem tudta még 13 hónaposan mindet! Főleg a menés nem ment még akkor!
2013. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom hétfőn volt 13 hónapos.


Még nem jár, a bútorok mellett sem lépeget. Beszél, sok szót mond és néha összekapcsolja őket pl. Apa alszik, anya pápá, anya isz (adjak inni)- ezt most kezdte el.


Pohárból iszik, de nem használtunk soha cumisüveget.


Egyedül eszik, de csak villával, a kanál még nem megy.


A motorozás sem megy még, de igyekszik. :)

2013. aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 14 hónapos. 2-3 hete jár kint is, ill most már szalad.

Taxizini, motorozni nem tud. Beszélni perpill nem igazán beszél, néhány hónapja mondta, hogy: anya, inni, víz, kutya, cica, addide, de amióta beindult a mozgás fejlődése nem beszél, esetleg cica mag vau..

Inni pohárból egyedül nem tud, evőeszközzel próbálkozik, kézzel szeret csipegetnei.

Nagyon pontosan dob, és nagyon ügyesen épít a legokkal.

Egyébként örülök,h ez a kérdés nem a szuperbabákról szól ,akik biztosan anyukájuk szuper jó "munkájának" eredményeképpen szaladnak 9 hónaposan:)Ezek a dolgok nem eredmények, hanem adottságok, de ezt sokan elfelejtik!

2013. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!