Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Németországban, munkanélküliké...

Németországban, munkanélküliként, terhesen. Mire számithatok?

Figyelt kérdés
Most derült ki hogy terhes vagyok, viszont Németországban korábban még nem volt munkám, s már Mo-n sincs 3 honapja. No-ban mire számithatok? A terhesség ideje alatt jogosult vagyok e vmire, illetve azt követően?
2013. okt. 30. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
No-ból semmire ne számíts, nincs lakcím, tb, stb. Magyarországon jár a gyes(26500), plusz családi pótlék (12200), és ha jársz terhesgondozásra, lesz 4 pecsét a kiskönyvedben, akkor jár még szülés után 1x-i anyasági, ami 64000ft.
2013. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Párpm kint dolgozik, lakik. Én is be vagyok jelentve a lakcímre,élettársak vagyunk. Kint szeretnék vele maradni.
2013. okt. 30. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kinti hivatalban kéne megérdeklődnöd.
2013. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokmindenre nem, de függ, hogy kint vagy-e biztosítva?

Férjezett vagy-e?


Németországban családi biztosítás van, ha valaki házasztárs akkor veheti ezt igénybe. Ha nem vagytok össze házasodva és nem dolgozol akkor maán úton kell biztosítást fizetned ez kb havi 200-300€. A gyerek a születése után az apa biztosítására kerülhet.

Ha nem vagy biztosítva akkor majd csak családipótlék jár. Ha biztosítva voltál eddig és be vagy jelentve lakcímre akkor a Minimum Elterngeld is ami 300€ egy évig, majd ha nem adod be bölcsibe akkor a Betreungsgeld 3 éves koráig, ami kb 150€ körül van.

2013. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
En is Nemetorszagben vagyok 5 honapos terhes es munkanelküli. Megigenyeltem a Hartz 4-t es fizetik a lakberemet plusz egy kis költöpenzt. Kb ennyi
2013. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!