Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Németországban élő anyuka van...

Németországban élő anyuka van itt?

Figyelt kérdés

arra lennék kíváncsi h ott meddig lehet otthon az anya a babával és h ez idő alatt mit kap a gyerek után. most fél éves a fiam, a rokonok mondták h költözzünk ki de én úgy tudom h ha vmelyik szülő nem dolgozott kint legalább már 1évet akkor a gyerekre semmit nem kapunk, én még egyelőre maradni szeretnék a babával otthon, 1fizu pedig gondolom azért ott kevés a megélhetéshez. vki tud némi információt adni nekem ez ügyben?

köszi!!


2013. júl. 13. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt vagyok! 1 fizuból meglehet élni de akkor legalább 1600 eurónak be kell jönni havonta, abból el vagytok. A gyerek után te csak családit kapsz ha hivatalosan itt vagytok stb.
2013. júl. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is itt élek kinn, egy fizetésből és családiból simán meg lehet élni. A férjem 3,5 éve kinn dolgozik, és visszamenőlegesen is meg tudjuk igényelni az eddig kinn dolgozott idő után a magyar-német családi pótlék különbözetét. Mi most várjuk a második babát.
2013. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A párom 2-éve ,melozik itt nekem 1-évem van ledolgozva hivatalosan.Ő megkapja havonta az ezret ,én pedig az aok-bol és az airbeit für agentur.-tol megkapom ösz visz a 900-at,+ a baba után kapunk családit is...

Ha németben nincs ledolgozva egy anyukának 1-napja sem akkor nehezebb, de ha le van dolgozva valamenyi ideje jobban részesül minden kisegítő járulékokhoz.. ; a sógornőm márciusban szült, de csak a férje melozik ,ő nem melozott csak szült,így most be kell álnia munkába dec-től,mert akkor megvonják tőle a 2 gyerek utáni kapott pénzt.

2013. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!