Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, illetve...

Tapasztalt anyukák, illetve akik túl vannak a szeparációs szorongás korszakán segítenének nekem? Van olyan hogy a babánál ez éjszaka jelentkezik?

Figyelt kérdés

fiam 10 hónapos, azt veszem észre hogy eljött ez a korszak is (szeparációs félelem).

De nappal semmi gond nincs eljátszik egyedül fél órákat is, megtudok csinálni mindent mellette, főzni, mosni, takarítani.

Persze egy idő után szól ha másik játékot kér, vagy szomjas stb..

Éjjel viszont el sem fordulhatok mellőle.

A mi ágyunk mellett van az ő kiságya tehát nincs külön, eddig szépen aludt most viszont átkell ölelnünk egymást, tök szorosan hozzá bújni már nem kapok levegőt, ha véletlen elfordulok már sír.

Gondoljátok hogy a szeparációs szorongás nála éjszaka jelentkezik? vagy fél a sötétben? álmában sír, nem kell fel.

köszönöm a segítségeteket!


2009. nov. 15. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Igaz, nem vagyok tapasztalt, de nálunk is ugyanez van. Szintén 10 hónapos kisfiú. Mi is magunkhoz vettük az ágyba, és szintén összebújva alszik el. Éjjel többször ébred, és szó szerint rámmászik, sír. Szerintem is a szeparációs szorongás lehet. Segítsük át őket rajta türelemmel! :)
2009. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem mondhatom magamat túl tapasztaltnak, lányom 9 hónapos, és nálunk nappal vannak gondok, éjjel nem. Egész nap a nadrágomat rángatja,mászik mindenhová utánam, állandóan testi kontaktusban akar velem lenni. Szinte semmit nem tudok csinálni. Nem elég ha mellette vagyok, rámmászik, fog, szorít...semmivel nincs el 2percnél tovább.

Igen, van akiknél éjjel(is) jelentkezik, de ezen csak az idő segít,kinövik majd. A kismamablog oldalon olvasgattam róla.

2009. nov. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem van, a nagy már 7 éves mult. Nála annyiban vettem észre ezt a szorongást, h mellettem aludt el, és magam mellé kellett vennem hajnalban, mikor felkelt. Viszont a lányom......katasztrófa. 9 hónapos koráig csodálatosan elaludt egyedül!!! a kiságyban, és egyik napróla a másikra elkezdett orditani, és az istennek sem tudtam berakni a kiságyba. Mellettem alszik el, csak én tudom elaltatni, és este még pisilni sem tudok kimenni tőle, mert egyből felkel, és ordit. Elég sokat van fent éjszaka, iszik pár korty teát és már alszik is, de sehova nem mozdulhatok, ha megyek a hátsó kijárat fele, már kiabál, h aja, és ha kimegyek az ajtón, már ordit. Nem tudom, mikor mulik ez el, de már nagyon fárasztó.
2009. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, 14 hónapos
2009. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!