Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnál miért csak egy...

Babámnál miért csak egy évesen kezdődik a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy 8 hónapos kor körül kezdődik. Fiam egy éves, és kb. három hete vettem észre, hogy mindenhova követ, jobban szüksége van rám. Imádja a nagyszüleit, most mégis olyan, mintha meg lenne tőlük ijedve. A nappali altatások hirtelen nehézkesek lettek, az addig bevált módszer nem működik. Csak az udvaron hajlandó elaludni.

Kb. 7 hónapos korától kezdett éjjel nyugatlanul aludni, előtte egyszer sem ébredt fel. (két hónapos korától).

Egyáltalán ez lehet a szeparációs szorongás?

Rosszat teszek vele, ha egy-egy órát otthagyom a mamánál?


2011. okt. 30. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk abban nyilvánult meg a szeparációs szorongás, hogy sírva fakadt, ha kimentem a szobából, még akkor is, ha a hangomat hallotta, és nagyon sokat akart kézben lenni. Ez akkoriban kezdődött, amikor mászni kezdett, 8 hónapos kora körül. Aztán volt egy nyugisabb időszak, és akkor kezdődött újra, amikor járni kezdett (13 hó). Most 15 hónapos, és már végre nem sír, ha átmegyek a másik szobába, sőt néha ő hagy ott...

Én mindettől függetlenül vittem ugyanúgy a mamákhoz, ott is hagytam pár órára, szerencsére nagyon szereti őket, ritkán volt problémás az elválás.

A ti esetetekben az a kérdés, mi történik akkor, ha otthagyod a mamánál, mert ha végigsírja azt az 1 órát, inkább ne hagyd ott, maradj te is vele. Ha sír, amikor elmész, de gyorsan megnyugszik, és utána jól érzi magát náluk, akkor szerintem otthagyhatod.

2011. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!