Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám nem tartja 45...

3 hónapos babám nem tartja 45 fokban magát. Tudnám ösztönözni a pocakpárnával (kép lent! )?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy ezt a játékot csak akkor használhatom, ha már önállóan tartja magát?


2013. nov. 2. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM SZABAD semmilyen mozgásra ösztönözni egy pici babát! Meg kell várni, amíg magától tudja a mozgásokat! Az erőltetés sok kárt okozhat a gerincének, csontjainak.

Ez a játék elég felesleges, és ráér pár hónap múlva is.

2013. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinálja ne siettesd!


A gerince még nem annyira erős, semmit se szabad erőltetni, aminek nem jött el az ideje. Ha eljön az ideje magától fogja csinálni!

2013. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém sem tartotta magát, pont 3 hónapos volt amikor egy kicsit meg tudta emelni a fejét hason fekvésből. 11 hónaposan önállóan, stabilan járt, sohasem erőltettünk neki semmit, és nem segítettünk neki semmiben, mindent teljesen önállóan csinált. Persze ha gond van (a gyerekorvos tudja hogy mikor és szól, a védőnők sokszor hülyeséget mondanak) akkor csináld az előírt feladatokat, de addig szerintem semmit. A baba tudja hogy mennyire erős, és ezt általában meg is mutatják amikor itt van az ideje.
2013. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, egyáltalán nem szeret hason lenni, fél perc múlva keservesen sír, ezért gondoltam erre a párnára, hátha lefoglalja, mert én hiába beszélek hozzá, énekelgetek neki, játékokat teszek mellé, nem érdekli.
2013. nov. 2. 18:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha játékokat teszel mellé, és nem érdekli, akkor ez sem érdekelné. Lehet azért nem szeret úgy lenni, mert most kényelmetlen neki. Majd ha eljön az ideje, akkor tudni fogja. Ne aggódj.
2013. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, az enyém is utált hason lenni :) Mondta a védőnő hogy fordítsam minél többet hasra, különben sosem emeli a fejét, de kb 2 perc után ordított. Sőt, annyira utált hason lenni hogy 3,5 hónaposan hasról hátra fordult, és ahányszor hasra tettük, mindig megfordult :) Ja a fejét nem akarta tartani, de egyszer csak megbékélt a hasalással, kb amikor elkezdett rendesen forogni vissza is, 5,5 hónaposan. Azután már inkább hason volt, vagy gurult ide-oda.
2013. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is utált hason lenni és ez teljesen természetes, mivel amíg nem elég erős, addig nehéz neki. Nekem is azt mondták, hogy minél többször tegyem hasra (legalább napi 10x), ameddig bírja. Eleinte egy fél percet sem bírt ki sírás nélkül. De aztán szépen lassan belejött, megerősödött és onnantól kezdve csak úgy játszott, imádta...

Ez a párna csak pénzkidobás, ezt se fogja szeretni, mivel ugyanúgy nehéz lesz neki. Pont annyit érsz el vele, ha játékot teszel elé, és elé hasalsz és próbálod szórakoztatni...

Menni fog, ne aggódj!

2013. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém sem szeretett hason lenni, a forgással el is csúsztunk emiatt, de miután megtanult visszafordulni, megbékélt a helyzettel. Én inkább egy játszószőnyeget ajánlanék, ami szép színes, motiválná egy kicsit.
2013. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Katicaolaj ***** válasza:
2013. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Pozitív változások történtek szerencsére, már 5 percet is marad hason! :) Emeli a fejét, de még csak néhány másodpercig képes rá. De napról napra ügyesebb.


Kedves utolsó! Csak akkor nem figyel rám, ha hason fekve van, egyébként mosolyog, ha beszélek hozzá, próbál utánozni, reggelente örül, ha meglátja férjemet vagy engem stb. De a linket elolvastam, örülök neki, hogy vannak ilyen központok is!

Szép napot mindenkinek! :)

2013. nov. 6. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!