Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is fogyott a babája...

Másnak is fogyott a babája fél évesen?

Figyelt kérdés
Ma 6 hónapos a kisfiam,és lassan másfél hete fogyásnak indult.Kb 1 jó hete alig akar enni.Tápszerből egy hónapja már megette a 240 ml-t,most örülök,ha 180-at megeszik.Már hozzá is táplálok,püréből is alig akar enni.Az első 4-5 kanál jól megy,a többit úgy kell belevasalnom.Hétfőn volt a párom tápszert íratni az orvosnál,megemlítette neki,hogy étvágytalan,és nem akarja megenni az adagját..kérdezte,hogy az mennyi,mondta,hogy 240 ml.Azt mondta az sok,és had egyen annyit a gyerek amennyi jól esik neki,és azt is hozzá tette,hogy addig nem kell aggódni amíg nem fogy.Szerda este rátettem a mérlegre,fogyott akkorra 11 dekát.Tegnap újra megmértem,és további 6 dekát fogyott azóta.Tehát most 17 deka fogyásnál tartunk,és nem tudom,hogy mennyit ,,hajlandó,, még fogyni.A kaját sokszor úgy kell belevasalni.Tudom,hogy ez a 17 deka még nem olyan sok,de én úgy gondolom,hogy egy fél éves gyerek még nagy fejlődésben van,és egy deka fogyás is megengedhetetlen.Mozgásfejlődésben nem látok változást,már egy ideje nem mutatott semmi újat.Nem tudom,mi van most.Rengeteget álmos.Ezelőtt egyszerre fel volt 3-4 óra hosszát és csak azután volt álmos.Most kb 1 óra után már törölgeti a szemét.Erre is azt mondta a doki,hogy nem baj,hogy ilyen aluszékony,olyankor biztosítani kell neki az alvást.Ezzel nincs baj,biztosítom neki,csak ezelőtt nem így viselkedett a kisfiam.A dokinő szerint semmi baja,de én ismerem a kisfiamat,és nekem ezek a dolgok nem tetszenek.Csüt.ön megyünk t.adásra,akkor mindenképpen megemlítjük neki újra ezeket a dolgokat.Fogzást sem veszek észre rajta,mert nem sír-ordít,néha piros az ínye,de ez már egy ideje így van.Tanácstalan vagyok,és ideges vagyok,mert nem tudom,mi baja van a gyerekemnek :(
2013. nov. 3. 13:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként jó kedélyű,állandóan vigyorog,nem bágyadt-kedvetlen,minden érdekli..ebben nem látok változást,csak idegesít ez a fogyás.
2013. nov. 3. 13:12
 2/7 anonim ***** válasza:
vashiány? nálunk ugyanez volt,és egy vérvételnél ezt állapították meg.
2013. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónapja(ha nem régebben)írt fel neki a dokinő vasat,mert sápadtnak találta..úgyhogy 2-3 naponta adok neki Maltofer cseppet..minden nap kellene neki adni,de sajnos megkeményítette a kakiját,és ezért adom neki 2-3 naponta.Úgyhogy annyira még vashiánya sem lehet,mivel kap azt is.
2013. nov. 3. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:

HA-s tápszert kap? Ha nem, próbáljatok valami ízesített tápszert adni, hátha a másikat "megunta". Ha Te úgy érzed, valami nem stimmel, kérj vér és vizelet beutalót, hátha kiderül valami.

Tejpépet adsz neki? Hátha az ízlene, és visszaszedne egy kis súlyt.

2013. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egyébként mekkora a babád most, mennyivel született? Mert ha viszonylag nagyobb súlyból ment le neki 170gramm- az nem olyan vészes szerintem. Lehet fogzik, nem?

Nekem a másfél éves gyerekem sosem ivott meg 170ml-nél több tápszert! (6kanalas) Lehet, hogy már nem igényel 240ml-t, ha püréket is eszik, nem? Gyümölcsöt, tejpépet kap? VAgy az izlik neki?

Hason mennyit van? Nem bukik?

Nekem egyébként az egyik fiam aki 6hósan 7500gramm volt 7hós korára lefogyott 7200grammra, mert ha hason volt mindig visszabukott minden kaját. Gyenge volt a gyomorszája záróizma, ami persze később megerősödött, és megszűnt ez a probléma. 8hósan már újra 7500gramm volt.

2013. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem HA-s tápszert kap,hanem speciálisat székrekedé meg hadfájás ellen.Igen kap tejpépet, szereti, megeszi, de ennek ellenére is fogy(ott).A pépes kaják mellett is megette eddig a 240 ml tápszerét, az ebédet már több mint egy hónapja váltottuk ki, a 10órait kb 3hete, tehát már 2x eszik szilárd kaját naponta, és pont, hogy ettől mégjobban híznia kellene, nem? Egyébként 7445 g volt, ebből fogyott vissza 7270 g-ra.
2013. nov. 3. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:
vidd el kivizsgálásra,egy vérvételből nagyon sok minden kiderül!
2013. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!