Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Fogy a tejem!...

Segítség! Fogy a tejem! Akinek hamarabb fogyott el a teje, mint a babája szerette volna, az hogy csinálta?

Figyelt kérdés

8 hónapos múlt kislányom, szóval nem tragédia, ha most elfogy, de egyre jobban fogy (higyjétek el, tudom, hogy fogy, a babám jelzéseiből tudom) Annak ellenére, hogy napi 6-8 alkalommal szopizik, ami furcsán hangzik, és én se hittem volna. A probléma a reggeli és esti szopival van. Reggel még hagyján, lenne benne, de ő többet szeretne. Pár perc után már cserélni kell a cicit, mert jelzi, hogy kifogyott, aztán hiába rakom vissza, abba már nincs (a babám jelzi, hogy nincs). Soha nem volt nagyétkű, talán ezért is van egyre kevesebb, mert kicsiket szopizik. Este meg pláne nem elég, szomjas marad, szoktam neki vizet adni szopi után. Kap már többször is, most megint kap reggelit, ebédet uzsonnát és vacsorát szilárdat, de szopik is közöttük. 7-8. hónap között szinte felhagyott a szilárd étel fogyasztásával, előzőleg 6-7 hónapos koráig annyit evett, mint most.

Kezdjem el bevezetni a tápszert, hogy szokja? Mert próbáltam neki adni 2 nappal ez előtt, és nem nagyon itta. Cumisüvegből és csőrös pohárból ráadásul nem tud inni. Nem tudja mit kell csinálni a cumisüveggel. Cumizni se cumizik. Pohárból adom neki a vizet, és a tápszert is abból próbáltam két napja, de csak 10ml-t volt hajlandó meginni. Ennyit szokott kábé vízből is inni. Olyan 10-20ml-t.


2011. ápr. 2. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbálj többet enni, inni és pihenni illetve fejni a cicidet minden szopi után pár napig. Homeopátiás szereket is alkalmazhatsz, pl. urtica urens vagy ricinus communis bogyókat, 2*5 szemet szopogass el (előtte és utána 30 percig nem szabad se enni, se inni)


Nekem ezek váltak be, amikor a fejlődési ugrásnál kevésnek tűnt a tejem. Azóta megint minden ok, nem használok semmit, babám 8 hónapos lesz és még 5* szopizik, kap gyümit és kevés zöldséget is már.

2011. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. A több ivás-evés-pihenés nem használ, már iszok tejserkentő teát is egy hete, de az se használ. Homeós bogyókat meg nem tudok beszerezni (külföldön élek, itt nincs):(

Lányom étvágya egyre nagyobb, 2 hete már nem cicin alszik be este. Eddig nélkülözhetetlen volt számára, de reggel még ugyanúgy elsőként a cicit igényli.

Lehet, lassan elválasztja magát? 1-2 napja már nem kéri állandóan a cicit, mint előtte. Még 6-8 alkalommal van szopi egy nap. 10 hónapos koráig szeretném szoptatni, max egy éves koráig. Most 8 hónapos és 10 napos.

Úgy érzem, már ez is szép eredmény, soha nem volt sok tejem. Az elején raktam is el tejet, ami egy hónapja landolt a kukában, mert nagyon büdös volt, nem itta meg, (fél évig tároltam) most jól jönne az a tej. (3 liter ment a kukába) Legközelebb nem tárolom ilyen sokáig.

Fejni fejtem olyan 1 hónappal ez előttig. Reggelente első szopi után azt a lefejt kevéske anyatejet kevertem össze a reggelijével. Aztán megunta azt a reggelit, és befejeztem a fejést. A végén már pótolnom is kellett vízzel. Eleinte 100ml kijött, aztán 50, majd a végén már csak 20ml.

Mostanában meg néha nézem, hogy van e benne, és azt vettem észre, hogy régebben szopi előtt, ha megnéztem, limonádé színű volt, ha megnyomtam, most meg már reggel első szopi előtt fehér, mint a hátsó tej.

2011. ápr. 5. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem túlkombinálod a dolgot. Ne adj neki egy nap 6*, elég ilyenkor a 4 alkalom, akkor lenne elég. Egyszerre több.
2011. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igény szerint szoptatok, annyiszor adok neki, ahányszor kéri. Ennyi erővel ne is adjak neki, ha már pár alkalmat megvonhatok tőle, nem?!

Sajnos vizet nem nagyon iszik (mást meg egyáltalán nem), max 50ml egy nap, de általában csak 20ml-t.

Szóval ha nem adok neki, csak 4x, akkor szomjaztatom...

2011. ápr. 5. 12:13
 5/11 A kérdező kommentje:
Te se úgy működsz, hogy nesze itt van 2 liter napi adagodból reggelire egy liter, majd estére megkapod a másik litert. Akkor iszol, amikor szomjas vagy. Egyébként meg itt és mindenütt azt olvasom, hogy minél jobban ritkítja az ember a szopit, annál kevesebb tej termelődik.
2011. ápr. 5. 12:16
 6/11 anonim válasza:

A mezítlábas doktor c. könyv 33. oldalán van egy gyakorlat, amit miután megcsináltam (puszta kíváncsiságból), kb. másfél napra rá szabályosan bedurrant a mellem. Ekkor a babám 2 hónapos volt, és már rég elmúlt a tejbelövellős időszak. A könyvben szó sincs szoptatásról, én is csak később raktam össze a képet, mitől lehetett ez a hirtelen tejmennyiség-emelkedés. Azóta ha érzem, hogy kevesebb a tejem, újra csinálom. (Egyébként a könyv szerint ez a gyakorlat "mechanikusan és szisztematikusan felszabadítja (...) a feszültségeket (...) a mellkasban". És persze lehet mindennap csinálni.)


A gyakorlat: "helyezzük mutatóujjunkat a nyakunk alján a szegycsont tetején lévő mélyedésbe,és finoman nyomjuk a szegycsontot lefelé, a szeméremcsont irányába! Néhány pillanatig tartsuk fenn a nyomást, aztán engedjük fel az ujjunkat!" (Én a hüvelykujjal szoktam, mert azzal erősebben tudom nyomni felülről és így hatásosabbnak érzem; és addig, amíg jól esik.) Majd "helyezzük domináns kezünk ujjait a szegycsont közepére, s nyomjuk azt enyhén a gerinc felé! Lassan írjunk le ujjainkkal egy 3 cm átmérőjű kört az óramutató járásával megegyező irányba durván tizennyolcszor úgy, hogy a bőrünket és a húsunkat mozgassuk a csont fölött, majd vegyük el a kezünket." (Én a 2-3-4. ujjammal csinálom.)


Kíváncsi vagyok, lesz-e hatása nálad.


(3. lányom most 4 hónapos és egyelőre semmi gond a szoptatással. A tesóknál 5,5 hónapos korig húztuk ki CSAK anyatejjel, de fagyasztottat kellett adnom nekik a vége felé. Most bízom benne, hogy az elején lefagyasztott mennyiség nálam is a kukában fog landolni!)

2011. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Náunk szinte szóról szóra ugyanaz volt mint nálatok.

Én 9 hónapig tudtam szoptatni, szinte egyik napról a másikra elfogyott a tejem. Éreztem, hogy egyre kevesebb, egyre ritkultak a napi szoptatások, igyekeztem minél többet hozzátáplálni, hogy ne éhezzen a lányom. Csinálhattam bármit, homeós bogyót szedtem, szoptatós teát ittam, fejtem, hogy szaporítsam a tejet,literszámra öntöttem magamba a folyadékot, de nem sikerült.

Attól, hogy kevesebb lett a tejem, a lányom is dühös lett, 3 napon keresztül harapdált mérgében, végül én döntöttem úgy, hogy ebből elég, már nem bírtam tovább a folyamatos fájdalmat és hisztit.

Féltem, hogy mi lesz, mert este csak cicin volt hajlandó elaludni, de pár nap nyafogás után a tápszer után is simán elaludt. Eleinte kevés tápszert ivott, aztán napról napra egyre többet. Azóta is napi két alkalommal, reggel és este tápszert kap, most 13 hónapos.

Én is azt terveztem, hogy minimum 1 éves koráig szoptatni fogom, de nem így alakult. Most már nem bánom, büszke vagyok az addigi 9 hónapra is, főleg úgy, hogy csak az egyik mellemben volt tej.

A cumisüveg és a csőrős pohár nálunk is nehézséget okozott, de hamar megtanulta mindkettőt. Ma már annyira természetes, hogy el is felejtettem, hogy mennyit aggódtam, azon, hogy éhen vagy szomjan fog halni.:)

Szerintem nálatok is ugyanez lesz mint nálunk, szépen mindent megtanul a babád.

Még annyit, hogy aventes cumiból nem tudott szívni mert kemény volt, a Mam lett a nyerő. A csőrősnél pedig az Avent kezdő puha csőr vált be. A kemény neki sem ment. Próbáljál Te is többfélét, hátha azzal van a baj. Szerintem adjál nyugodtan tápszert Te is, nem hiszem, hogy van még értelme a kínlódásnak, ez egyikőtöknek sem jó.

Lányom egészséges, kiegynesúlyozott baba azóta is, nem okozott semmi lelki törést az elválasztódás. Ha igényli, hozzámbújik és hízeleg.:)

2011. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

Nem emelted meg hirtelen az elmúlt időben a hozzátáplált mennyiséget?

Nem volt valamilyen komolyabb stresszed? Alvás, pihenés, folyadék? Nem csökkent le valamelyik jobban?

Nem jött meg mostanában a menzeszed?

Nem szopizik a lányod más módon (kevésbé erősen / nagyon rövideket stb.), mint korábban?

Ezek bármelyike okozhat ilyen megcsappanást.


Amikor sorozatban jelzi neked, mondjuk reggel, hogy kevés a tej, nem próbálod valamivel később újra megszoptatni?

Éjjel nem ébred, hogy éhes/szomjas lenne?

2011. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem ébred meg éjjel, hogy szomjas, vagy éhes. Reggel sokáig rajta van a cicin, félórát-órát. Napközben pár percet szopizik. Általában 5 percet. Nem ért stressz, nem iszom-vagy eszem kevesebbet. De menszeszem az most volt meg, de már régebben is megjött. Először szülés után 6, majd 8 hétre, majd 6 hónapos korában és most 8 hónapos korában. Akkor nem volt gond. Mostanában fogzik, már 1 hónapja elég erőssen szenved. Még nincs egy foga sem, de már látszik, hogy jön 1 hónapja. Pár hete fájdalmas néha a szoptatás, néha olyan erősen tud szopni, pár napja meg rágcsálja is, ráadásul ahogy néha szisszenek egyet, még tetszik is neki:D Ilyenkor elnevetem magam, megint megharab és közben mosolyog. A kis szemtelen:D Furcsa, hogy csökkenni érzem, amikor egy hónapon keresztül igen sűrűn szopott.
2011. ápr. 5. 23:19
 10/11 xStefix ***** válasza:

Hm. Hát a foga biztos zavarja a szopinál, és ez ugye simán okozhat kavarcot a napirendben. De ettől még nem feltétlenül kell, hogy a tejed is kevesebb legyen.

A menzesz viszont visszaveheti a mennyiséget, ha épp érzékeny vagy rá, még úgyis, hogy már többször is megjött. Mivel csak így szakaszosan volt eddig, ez azt jelzi, hogy a tested még nem nagyon tudja eldönteni, kell-e neked újra mikulás:) ; szóval nem tartom kizártnak, hogy esetleg ez is belejátszhat a csökkenésbe.


Az egyik előbbi kérdésemre még nem válaszoltál, ha jól nézem: miután reggel cserélgeted a melled és úgy tűnik, kiürültél, ő mit reagál? Mert ha semmit, nem méltatlankodik miatta, hanem megy szépen a dolgára, akkor nem hiszem, hogy túl nagy baj lenne. Ha viszont reklamál érte, az más tészta.


És végül: konkrétan miből gondolod azt, hogy lecsökkent a tejed? Abból, hogy a melled nagyon felpuhult vagy lapos? Vagy a rövid napközbeni szopikból? A reggeli kiürülésből?

Mert megmondom neked, ebből, amit leírtál, én nem olvasom (még) ki, hogy kevés lenne. Az, hogy mostmár más technikával (ügyesen, gyorsan) és más rendszerben (pl. sokszor keveset) szopizik, mint korábban, teljesen rendben van, hiszen egyre nagyobb lesz. Ha reggel ilyen szépen kiürít, az annak a jele is lehet, hogy pont annyi tejed van, amennyi kell (ha elég neki ennyi, ugye). Ennyi idő után már elég jól bejáratódik a tejtermelés, zömében már csak a szoptatás alatt termelődik meg az adott mennyiség. És így szép kerek a történet.

Szóval várom a válaszaid. :)

2011. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!