Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agyhártyagyulladás elleni...

Agyhártyagyulladás elleni védőoltás pro és kontra! Oltassam vagy ne?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én oltattam, nem vagyok egy oltásfanatikus, de ennek az oltásnak van értelme, több értelme van szerintem mint a bárányhimlő vagy a rota elleni oltásnak - ebből következik, hogy ezeket nem is adattam be.
2013. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én oltatnám. Annak idején volt egy osztálytársam, hét évesek voltunk, amikor agyhártyagyulladást kapott. Én csak annyira emlékszem, hogy az egész osztályunk kb. karanténba volt zárva, még nekünk is gyógyszert kellett szednünk, a fiúnak pedig x darab műtétje volt, csak azért nem kellett évet ismételnie, mert az osztályfőnökünk nem hagyta. Ha a nő nem ilyen lett volna, egy év odalett volna az életéből, csak mert nem kapott oltást.
2013. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy akár bele is halhatott volna, vagy maradandó károsodást is szenvedhetett volna ha nem veszik észre időben. Ezért nem kell magyarázni miért is fontos ez az oltás....
2013. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jövőre már kötelező lesz, ha jól tudom, de küldöldön a legtöbb helyen már az is.
2013. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is oltattam.

Indokaim:

- oltás nélkül a szövődménye NAGYON súlyos

- pénzügyesként nem elsősorban érzelmek vezéreltek ennek eldöntésében, hanem a tények: annak a valószínűsége, hogy oltással vagy az oltás következtében lesz beteg vagy egészségkárosodott a gyermekem, NAGYSÁGRENDEKKEL KISEBB, mint annak az esélye, hogy oltás nélkül szenvedheti el ugyanezt. Ezek számok, tehát objektíven összehasonlíthatóak

- bízom a szakemberben, a gyermekháziorvosunkban és ő mindenképpen ajánlotta. Én nem vagyok orvos, így sem az ő szakmai tapasztalatával nem tudok versenyezni

- a döntésemet nem a szomszéd anyukára alapozom, hanem utánajártam, olvastam róla, szakértőket (egészségügyi szakemberek, orvos, védőnő, mikrobiológus testvérem stb.) kérdeztem meg erről


A fentiek alapján alakítottam ki a véleményemet és beadattam. Örülök, hogy ma már lehetőség van választani és dönteni és nem kell kisgyermekeknek meghalniuk vagy életminőséget jelentősen rontó súlyos fogyatékossággal, egészségkárosodással élniük, mert van megelőzési lehetőség.


Minden jót.

2013. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is oltattam.

A doki meggyőzött, hogy amíg egy hányásos betegségből infúzióval kikezelhető, addig az agyhártyagyulladásból nem. És az igen komoly betegség!

Semmiféle mellékhatása nem volt az injekciónak.

Bárányhimlő ellen nem oltatom, de az agyhártyagyulladás nem játék, károsodást okozhat, legrosszabb esetben meg is halhat. :(


Egyébként meg kapsz majd igazolást, hogy beadattad, a blokkal és az igazolással együtt az Önkormányzat visszafizeti az oltás költségét. (5000 Ft)

2013. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én beoltattam!
2013. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is beoltatom. A legmeggyőzőbb érv amit mondani tudok, az az, amit a védőnőnk is mondott. Mire az agyhártyagyulladás olyan tünetet okoz, hogy orvoshoz viszed, addigra nagyon sok esetben már késő. A rotával ellentétben, ami azonnal tünetet okoz, azonnal orvoshoz viszed, és kezelhető.
2013. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

régen kötelező volt és szerintem pont ez az az oltás amiben nincs vita, mindenki beadatja és gondolom ezért nem kötelező, így tuti le tudnak húzni rólunk még egy bőrt...


tőlünk amúgy nem kérdezték, lassan 4 éve volt, akkor a híradóban is volt, hogy megbetegedtek, talán meg is haltak, akkor nálunk körbementek az orvosok és minden kisgyereket kérdés nélkül ingyen beoltottak az otthonukban.

2013. nov. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Egy gond van, hogy az agyhártyagyulladás vírusból sem egyféle van ám, és nem mindegyikre van oltás...
2013. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!