Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lehet igaz az a...

Mennyire lehet igaz az a kijelentés, hogy ha a mama nyugodt jellem, a pici is az lesz? 37 hkm

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja nekem, hogy annyira nyugodt természet vagyok, biztos a babám is az lesz. Ami jó, mert ilyennek szeretném :) De erre mennyire lehet adni?
2013. nov. 7. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
en vegig nyugodt voltam, talan tolem nyugodtabb ember nem letezik, nem stresszeltem, de a babam...hat...siros, nyugos, nem alvos. Mar egy eves, javult a helyzet, csak most meg hisztis. Lehet valakinek bejon, de nekem nem jott be.
2013. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semennyire. Most, hogy végig gondolom a közvetlen környezetemben, mindenhol ellentét van. :D
2013. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nalunk abszolut bejott! :) az egy eves lanyom kiegyensulyozott, nyugodt baba es nagyon konnyen kezelheto a kezdetektol. En sem vagyok stresszes tipus. nem tudom, van-e osszefugges....
2013. nov. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én iszonyú lobbanékony vagyok, állandóan jövök-megyek, szervezek, tervezek, csak akkor állok meg, ha wc-n vagyok, vagy ha alszom. :) Ehhez képest a babám állati nyugodt, az első félévet majdnem átaludta teljes egészében. Most lesz egy éves, állandóan jár keze-lába, de nem sírós, baromi jófej kiscsaj.
2013. nov. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az biztos számítani fog,hogy ha megszületik a baba és nyugodtan kiegyensúlyozottan fogsz vele viselkedni,de a génjei is számítanak;)
2013. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút megdöntöm ezt a tézist.


Az egész terhességem tele volt félelemmel, stresszel, sírással.( mondjuk ezt a terhességemet megelőzte egy másik pár éve ami tragédiával végződött, de ez nem is ide tartozik... csak az a lényeg hogy megvolt az okom amiért ennyire rettegtem egész terhesség alatt)

Volt hogy annyira megijedtem valami eredménytől hogy hányásig sírtam magam.

Nyugtattam magam, nyugtatott a védőnőm, az orvosom. Jógára jártam, mindenféle nyugtató hangterápiára stb.


Szóval végig rettegtem és idegeskedtem az egész terhességem, még szülés közben is.

És enyém a világ legeslegnyugodtabb, legkiegyensúlyozottabb, legmosolygósabb kisfia aki csak létezik.

Csupa mosoly, csupa vidámság, áldott jó gyerek, soha nem sír ( max. csak panaszkodik kicsit ha túl fáradt de ennyi), még ébredni is úgy ébred hogy nevet.

A védőnőm is mondta hogy megdöbbentő, mert ami stresszt ő átélt bennem/általam, nem gondolta volna hogy ilyen nyugis természet lesz.


Amúgy alapból az vagyok én, de terhesség alatt inkább voltam idegbetegnek mondható mint nyugodtnak.

2013. nov. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok ellenpéldát látok a környezetemben. A temperamentumot örökölheti a szüleitől, de lehet, hogy teljesen más lesz.
2013. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét gyerekemnél teljesen bejött ez az állítás.
2013. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel nem vagyunk túl nyugodtak, sőt! :) Az első kettő, mint a tűz, eleven, nyughatatlan, a legnagyobb már 10 hónaposan ment, a középső pici babának nagyon nyugodt volt, de 1 évesen beindult, most 3, és ezer ördög veszett el benne. Nyugodt, ha alszik, kb. A kicsi... egy tünemény, a nyugalom szigete. Ha éhes, sír, aztán alszik. Ha fent van csendesen nézelődik, sosem nyafog, nem sír, mosolyog... 3 hónapos, minden nap rácsodálkozunk a férjemmel, hogy lett ilyen nyugodt babánk nekünk? Függ a születési jegyüktől is, nálunk mindkét nagy tűz jegy, oroszlán és nyilas, a kicsi is oroszlán, de szűz az aszcendense, talán ettől ilyen békés :) Valamilyen alaptermészetet örököl a szülőktől, de én úgy látom, inkább a személyiségjegyek és a tanulás közben ellesett viselkedésformák dominálnak.
2013. nov. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!