Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik 2-3 hetes...

Mennyit alszik 2-3 hetes babátok? Vagy mennyit aludt?

Figyelt kérdés

Este 9kor fekszik, kel kb. 1-2kor, majd 6-7kor enni. Utána pici fentlét, szoptatás 30 perc, majd pelenkázás, játék, de sokáig nem bírja és alszik.


Szóval egész nap alig vant fent. Éjszaka fog majd emiatt fent lenni? Nappl nem hagyom 2óránál tovább aludni.


Nálatok hogy van ez? Vagy hogy volt ez?



2013. nov. 8. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nappl nem hagyom 2óránál tovább aludni. "


Micsoda? Egy pár hetes csecsemőt nem hagysz aludni? Jesszus. Alvás közben fejlődik a legtöbbet.

Egyébként az én fiam ilyen idősen 1,5órát volt ébren max. utána aludt. Ilyenkor az a dolga eszik-alszik...

2013. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hagyni kell aludni!!!!! Nem csak két órát, az nagyon kevés, egy ilyen kisbabánál nagyon kevés még a fentlétek száma, mondjuk az én kislányom sajnos hasfájós így Ő sokat volt fent ilyen idősen is, mert sírt a hasfájás miatt. Hagyd aludni a picikét, nappal is! Attól még éjszaka ugyanúgy fog aludni, neki még nagyon nagyon sok alvásra van szüksége!
2013. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha hagyom aludni, 4 óránként enne. Én azt sokallom.
2013. nov. 8. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért a két óra kevés egyhuzamban aludni. Hagyd, ők még nagyon sokat alszanak. A mi gyerekdokink is ébresztéspárti, szerinte keltsem nappal három óránként enni, éjjel pedig hagyjam békén, ha nem ébred, hogy minél előbb átaludja az éjszakát, és én is tudjak pihenni. Szerencsére nappal se kell keltenem, mert óramű pontossággal reklamál. Ma éjjel viszont majdnem hat órát aludt egyhuzamban. :O Ma kéthetes.
2013. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok a privát kérdéseidre. :)


Volt, hogy kelteni kellett, de ez ritka. Magától ébred 3 óránként, és elég hamar hangot is ad az üres gyomrának. :)

Naponta hétszer eszik 70-80 grammokat. Nem mérem, mert én nem szoptatom, hanem fejem a tejemet és üvegből etetem. Pár naponta a tiszta súlyt mérem csak le, és elküldöm a védőnőnek. :)

Éberen rakom a kiságyba (mert ugye az üveget nem hagyhatom rágogatni, nehogy szétmenjen a cumija). Kicsit nézelődik, aztán alszik is. Persze előfordul, hogy sírdogál, de olyankor elég kicsit megpaskolni a pelusát vagy fordítani egyet a testhelyzetén, és elhallgat. :)

Először etetem, utána teszem tisztába, mert kaja közben szinte kivétel nélkül bekakil. :)

Van nézelődős ébrenléte, ezek ilyen pár perces intervallumok, de volt már 20 perc is. Utána visszaalszik.

2013. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-3 hetesen gyakorlatilag egész nap aludt. Este hétkor lefeküdt, aludt kb. egyig, akkor evett, de azonnal visszaaludt, majd hatkor megint evett, és aludt tovább nyolcig. Onnantól 3-3,5 óránként ébredt fel kb. 20 percekre. A férjem orvos (ráadásul neurológus), ő anno elmondta, hogy miért van szükségük ennyi alvásra, ezt visszaadni neked már nem tudom, de NAGYON fontos az idegrendszerüknek az alvás. Előfordult olyan is, hogy a reggeli evés után délig aludt, én soha nem ébresztettem.

8 hetesen már stabilan átaludta az éjszakát, onnantól kezdett fent lenni többet, kb. egy órát két alvás között, de még négy hónaposan is 2x3 órát aludt, meg 1x1 órát, úgy, hogy egész éjjel aludt.


Most másfél éves, jelentem, már nem alszik egész nap! :) (10 hónapos korától alszik egyszer, 2-3 órát, délben.)

2013. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én csak az etetés miatt aggódom. 3 óránként kéne ennie, emiatt kéne keltenem. Igy is majdnem 4 óránként eszik
2013. nov. 8. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!