Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elkezdem a hozzá táplálást...

Ha elkezdem a hozzá táplálást almával, és eljutunk oda hogy megeszik belöle egy adagot és jön a következő gyümi kóstoltatás akkor utána adjak neki megint egy adag almát?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az almát már megeszi ( lehetőleg keksszel vagy babapisjótával add neki,mert úgy laktatóbb és jobban is szeretik a babák.Utána a következő főzelék legyen majd másfajta gyümölcs.Lehetőleg változatos ízeket ismerjen meg.Ez fontos,hogy kialakuljon az ízérzéke,és később majd mindent megegyen.
2009. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam, hogy répával kezdtem.

de ha te almával kezdted, én úgy csinálnám, hogy legközelebb belecsempésznék az almájába egy kis körtét, ezzel jól is lakik a gyerek, meg egy új gyümölcsöt is bevezetsz, aztán növeled a körte arányát. később az almához banánt adsz, de akkor már a körtéhez is adhatod. így már majd többféle ételt tudsz neki adni, alma-banán, alma-körte, körte-banán.. és így tovább. ha napi kétszer akarsz neki gyümölcsöt adni, akkor délután adhatod nyugodtan azt, amit már délelőtt evett. akár előre is megcsinálhatod, annyit eláll a hűtőben. aztán ha ezen túl vagytok, színesítheted még meggyel. valóban rakhatsz neki bele babakekszet, ettől tartalmasabb, laktatóbb lesz. ha már egy pár gyümölcsöt bevezettél, ezzel akár ki is válthatsz egy, akár két kajálást is.

a zöldségekkel én ugyanezt csináltam anno, de akkor még a bébiételekre támaszkodtam, mert felesleges pepecselésnek tartottam minden nap egy kis adag kaját megcsinálni.

most a babám lassan 8 hónapos, és minden korának megfelelő zöldséggel és gyümölccsel megismerkedett, már csak napi 1x kap tápszert. (1 gyümölcs, 1 főzelék, 1 joghurt, 1 tejpép)

ha az a célod, hogy hamar kiválts egy étkezést (mert mittudomén fogy már a tejed), akkor arra a tejpépet javaslom. először egy kanál délelőtt, másnap egy fél adag, harmadik nap már adhatod neki. van a milupának ilyen gyermekálom tejbedarapép vaníliával, 4 hónapos kortól lehet neki adni, nagyon szeretik.

sok sikert a kóstolgatáshoz. szépen óvatosan, de ne féltsd túl, mert akkor nem fogsz haladni.

2009. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!