Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történne ha a tápszeres...

Mi történne ha a tápszeres anyukák sose forralnák ki a cumisüveget csak ki mosnák csap vízzel?

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyan az, mint ha egy gyenge immunrendszerű embernek nem mosogatnánk el a tányérját és evőeszközét, csak leöblítenénk csapvízzel. Mázli esetén semmi, rosszabb esetben beteg lenne.
2013. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem forraltam rendszeresen. Nem történt semmi. Viszont mindig rögtön kimostam és frissen készítettem a tápszert.De egy érzékenyebb gyereknél lehetett volna hasmenés belőle.
2013. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy akkor könnyebben lesz beteg a baba, de ugyanakkor az is lehet hogy sosem lesz semmi baja.

Néha kell az hogy picit beteg legyen jó nem azt mondom hogy nagyon meg azt se hogy direkt betegítsük le, de az immunrendszere akkor fog igazán erősödni ha hozzászokik a koszosabb dolgokhoz igaz ezt még nem csecsemőknél hanem olyan 1-2 éves kortól kellene elkezdeni. Nem véletlen mondják azt a kis óvodásokra hogy kell nekik egy kis kosz és ne fertőtlenítővel mossa le a gyereket az anyuka, pontosan azért hogy a jó indulatú bacikat se öljük meg ezzel és valami legyen a gyereknek hogy ne gyengüljön el az immunrendszere. A nővérem idősebbik fiánál is ez volt mindig kézfertőtlenítővel kellett kezet mosnia, és most 10 évesen olyan beteges a gyerek hogy minden hónapban van valami baja. A kislányánál ezeket csak akkor használta ha tényleg nagyon kellett és érdekes módon 7 évesen évente 2-3 olyan alkalom van amikor picit megvan fázva. Persze megint más az hogy alapjáraton milyen az immunrendszere mert ezzel sem szabad ám játszani, csak célszerű időnként hagyni ezeket. De nem mondom azt hogy nem kell elmosni és kiforralni, de időnként 1-2 alkalmat ki lehet hagyi csak rögtön etetés után jó alaposan ki kell mosni meleg vízzel és ennyi.

2013. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hasfájást kiválthat ha nincs rendszeresen kiforrázva a cumisüveg?

Vagy ha nem megfelelő vizet kap a baba?

2013. nov. 11. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasfájáson és egyéb bélrendszeri betegségeken kívül egy jó kis szájpenészt is össze lehet szedni, amit állítólag nem könnyű kikúrálni.

Persze nem mindegy, mekkora babáról van szó. Min. hat hetes korig rendszeresen sterilizálni kéne, és lehetőleg még utána is.

Én a két nagyobbamnál nyolc hónapos korukig sterilizáltam, a kicsi nem iszik üvegből, de a szopis kellékeket mindig sterilizálom.

2013. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, h mi történne, de én baromira utálom forralni, még is megteszem. Az elején napi kétszer is kifőztem, 3 hónapos korától csak egyszer, 6 hónapos korától két naponta, 9 hónapos korától het két-három alkalommal. Decemberben lesz egy éves, de amíg kap tápszert addig tuti fogom neki forralni a cumisüvegeit és a cumijaiit is legalább heti kétszer.
2013. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!