Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örüljek, hogy rendkívül...

Örüljek, hogy rendkívül mozgékony, érdeklődő a babám?

Figyelt kérdés

Annyira gyorsan és hamar kezd mindent csinálni. Annyira ön és testvéreire veszélyes. Fogom a kezembe, csapkod, függönyt tépi, ütöget, meglát valamit-máris utánakap. A földön soha meg nem áll, már szinte liheg, annyira gyors, de meg nem állna egy pillanatra sem. Éjjel is többször ébred, sétál, úgy kell visszafektetnem.

Most én ennek örüljek vagy ez már a normálistól eltér?

Védőnő nem jár felénk, dokinál persze nem vagyunk olyan sokat, hogy ez látványos legyen.

6 hónapos koráig semmit nem csinált, majd egyik napról a másikra átfordult, 6,5 hósan már mászott és felült, azóta mászik, 10,5 hónapos kora óta sétálgat, feláll a szoba közepén és megy tovább vagy elképesztő sebességgel mászik. Etetőszékből egy pillanat alatt feláll, elkezd kimászni. Akaratos, erőszakos, visít, ha valami nem tetszik neki, az öklét rázza és a szemeit hunyorítja. Felmászik mindenhova. Mindenhol ott kell lennem, már estem el miatta, mert rohantam, hogy ne legyen baja.

Én már annyira fáradt vagyok!!!!!

3. gyerek.

Eddig ilyesfajta "problémám" nem volt.

Most 11 hónapos.


2013. nov. 11. 14:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Önállóan sétál és cipekedik.

Viszont sokszor és sokat alszik. Nappal délelőtt 1 órát, délben 2 órát, éjjel 12-öt, de többször ébred éjjel.

2013. nov. 11. 15:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam 10 hónapos és ugyanabban a cipőben vagyunk azzal a különbséggel, hogy ő még menni nem tud egyedül. Én is sokszor teszem fel magamban ezt a kérdést mert hát persze inkább ilyen energikus legyen és egészséges mint beteg de néha már teljesen kivagyok. Meg nem áll, ha ül akkor is jár a keze vagy a lába( apja detto ) mindig minden kell neki, mászik mint a rakéta, egy fél percre nem tudom egyedül hagyni mert akkor tuti, hogy borul vagy talál valamit amit nem szabad.Mindenre fel akar mászni, akaratos, hisztis, egyedül nem is szeret lenni, ha le van kötve pl. etetőszék babakocsi vagy járóka az nagyon nem tetszik mert nem tud annyit mozogni amennyit szeretne. Éjjel minimum kétszer kel és iszonyat visszaaltatni mert igaz alig lát de már mutogat, hogy mi kell neki. Nap közben kétszer alszik 1-1 órát de hát sok mindent nem tudok csinálni mellette így este csak későn fekszek le. Tényleg nagyon fárasztó és csak azt tudom mondani , hogy kitartás főleg mivel Neked még van két gyerkőc mellette. Hát le a kalappal én nem bírnék mellette még egyet az tuti:-)
2013. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is 11 hónapos, ő is örökmozgó, minden érdekli, mindig szerelni vagy szakérteni kell valamit. Őt sem lehet egyedül hagyni. 10 hónaposan kezdett járni, mostmár szalad. Nincs előtte akadály, mászik fel mindenhova. Azért ő egyedül is eljátszik. Éjjel min. 2-szer ébred, délelőtt és délután is alszik. Ha nem, akkor nagyon hisztis.

Erőszakosnak nem nevezném, de tud hisztizni, ha olyanja van.

2013. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hittem az első kisfiam mozgékony. ÁÁÁÁÁ, dehogy volt az. A 2. kislányunk pedig alkalmazkodó, mosolygós, leteszem és órák múlva is ott ülve játszik, nem csinál bajt-és ennek ellenére egészséges.

Én is este-éjjel vasalok, takarítok, napközben egy mosogatás is kész őrület, mert rohanhatok egyből. Ő sincs el sem a kiságyban, sem sehol, mert akkor artikulátlanul visít vagy úgy zokog, mintha hatalmas tragédia történne.

De, ha ő lenne az első babánk, akkor is így gondolnám, nem a fáradtság beszél igazán belőlem, hanem a csodálkozás, hogy miért ennyire mozgékony, akaratos. A legnagyobb sincs még 5 éves, de ő is leül, eljátszik egyedül, a játszótéren rohangál, de itthon ő már nyugodt. Igazán attól félek, hogy nem tudok állandóan résen lenni és baj lesz. valami nagy baj. annyira életveszélyes.

2013. nov. 11. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én sem úgy értettem, hogy amelyik gyerkőc nem ilyen aktív az nem egészséges. Persze sokkal könnyebb lenne egy olyan nyugodt babával mint a kislányod( óh ha csak 30 percet ellenne magában de jó lenne ) csak amikor már teljesen ki vagyok feszülve ezzel szoktam nyugtatgatni magam: Örülj, hogy egészséges, örülj, hogy egészséges:-)
2013. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos az én fiam is nagyon gyors volt már újszülöttként is,nagyon rohant,nagyon érdeklődött már 5 hetesen meg tudott fordulni a hátára hasról,3 hónaposan ide-oda forgott 4,5 hónaposan kúszott 6 hónaposan felállt mászott,pár hétre rá felült,sétált a bútorok mellett,8 hónaposan egyedül stabilan álldogált fel-le mászott mindenről, 10 hónapos kora óta jár, a beszéde is gyorsan fejlődött 1,5 évesen tőmondatokban 21 hónapos korától folyékonyan beszél 2 éves korától szoba tiszta,rendkívül önálló,érdeklődő és aktív most 2,5 éves.Elhiszem,hogy fáradt vagy,én is pillanatok alatt fent van a könyvespolc tetején, a bölcsiben is eleven már 1 éve jár,mert dolgozom és tanulok.Örülök,hogy ilyen de titkon kicsit bízom benne a 2. kicsit nyugodtabb lesz majd :D persze ez még évek kérdése
2013. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!