Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos ha nem ül a tv...

17 hónapos ha nem ül a tv előtt, nem rágcsál mindent, nem pakolgatja a szekrényt, nem ordítozik más gyerek között az tényleg ingerszegény és nem lesz okos, érdeklődő baba?

Figyelt kérdés

Ma voltam babaklubba. szóba kerültek a fenti dolgok. mondtam hogy az én babám nem rámolgat, nem kell semmit elpakolni előle, nem vesz semmit a szájába, és nem köti le a tévé. inkább jár fel alá a lakásban, mondókázik magának meg mutogatja,énekelget (persze a maga nyelvén) kirakozik és építőkockázik, zenére táncol. sokat foglalkozunk vele, s bár megy a mese csatorna, ő csak reggel hamizáskor, délután elalváskor és este elalváskor nézi pár percet. azt mondta erre egy anyuka hogy az ő fia azért érdeklődő meg kíváncsi mert kell a a tévé a gyereknek, különben nem lesz okos, és mint írtam érdeklődő és kíváncsi.

az hozzátartozik a lányom már régóta mindent megért, kb. 2 hónapja mondja a (kereszt)nevét ha megkérdik, pár napja mutatja és mondja hogy egy éves. ha többi babákkal van nem vadul be, nem kezd fel alá rohangálni és kiabálni hanem szépen eljátszik vagy magában vagy a többi baba kezét fogja meg és sétálnak.

sokszor furán néznek rám ezek miatt hogy nem panaszkodom rá, hogy azt mondom jó gyerek csak akkor sír ha fáj valamilye és csak akkor nyüzsög ha bántja a foga vagy a front. a klubban akik ezt mondták az egyik 20 hónapos a másik 2,5 éves. mindent szájukba vettek, megrágtak, körbenyalták, kiabáltak, szaladgáltak fel alá, fellökve a piciket.

Tényleg rosszul nevelnénk a lányunkat. Tény hogy rengeteget foglalkozunk vele, szülőkkel lakunk, beosztjuk. de az egyik baba is nagyiékkal lakik, mégis másabb.

ugye nem rontottunk el semmit? ugye jó így is? ugye azért lehet még okos, érdeklődő az én gyerekem is?


2012. jan. 11. 12:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Dehogyis rontottad el !!! Örülj neki hogy ilyen!!! :) Bár elég ritka :) de azért boldog lehetsz hogy ilyen!! nekem sajnos egyik se volt ilyen, mindent szétpakoltak (pakol még most is a kisebb) jó társaságban nem vadul meg egyik se szóval azzal nincs gond, de igenis pakolnak, rágtak és tönkretettek dolgokat.:)

A tévé meg egy nagy baromság hogy kell a gyereknek...ugyan minek kéne?? Mi se tévéztünk most is csak a nagyobbam (4 éves) kedvenc meséit nézzük hétvégén ( a 2 évesemet egy percre nem köti le a tévé) de nem megy non stop.

Nekünk is van olyan ismerősünk aki 15-16 hónapos kora óta nagy tévéfüggő órákat! képes előtte tölteni.

Szerintem az nagyon nem jó.

Milyen hülye egy világ ez amúgy hogy még aggódnod is kell meg szabatkozni holott legyél rá nagyon büszke hogy ilyen nyugodt és kedves babád van!!!

2012. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Te is érzed, hogy a kérdésed költői...

Persze, hogy a te kicsid semmivel sincs lemaradva tőlük (sőt!), jól csináltok mindent. Szerencsés természete van.

Én sem panaszkodtam a fiamra, kis Buddhának hívtuk.

Engem a plázázással, meg a hipermarketekben való lődörgéssel húztak állandóan.

Hogy tudniillik szerintem egy 2-3 hónapos babának semmi keresnivalója egy nagyáruházban, ahol erős fények, zajok, és millió bacilus van.

Inkább mentünk kisboltba, piacra, parkba, babaklubba, barátokhoz, nagyszülőkhöz.

Mindig megkaptam, hogy így nem szocializálódik a gyerek (!), kell neki az ilyenfajta inger.

2012. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

jaj, köszi, jól estek szavaid. tényleg elgondolkodtam hazafelé jövet hogy vajon nem gond hogy ennyire nyugis? mondja mindenki hogy mosolygós nyugodt baba, barátkozós is. Ő koraszülött volt, kétszer volt kórházban születésén kívül, rengetegszer orvosnál, gyógytornán,(17-szer vettek már tőle vért és megint vár ránk egy). csak olyan kínos volt hogy mondta anyuka hogy kell a tévé hogy okos, érdeklődő legyen a gyerek. mint írtam tény hogy nem egyedül vagyok vele napközben, gondolom ez is sokat számít.

köszönöm :)

2012. jan. 11. 12:53
 4/26 anonim ***** válasza:
Szia,az én fiam is nagyon nyugodt és jo baba volt-mert már nagyfiu:)nem pakolt nemcsinált semmi ilyesmit.A tévétol okos nem lessz szerintem mivel a fiam sem nézett tv-t és 11 évesen zongorista és mukedvelo gyerek.11honapos korátol egyedul járt és 1,5éves korátol egybefuggoen érthetoen beszélt.Nem a tv érdeme!!!
2012. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
köszi neked is. hallom sokfelől hogy mesefüggő a gyerek meg tévéfüggő, de azt hittem az én babám "éretlen" a tévére.
2012. jan. 11. 12:54
 6/26 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem ugyanilyen,mint a Te babád,csak sajnos szereti a TV-t:(.

De egyébként mindenben ugyanilyen,szépen bánik a többi gyerekkel,nem őrjöng,nem tör- zúz,nem pakol,nem kell eldugni előle semmit,nem vesz a szájába semmi,hanem ha talál pl.egy szöszt azt megmutatja és elviszi a kukába.Mondókázik mégpedig úgy hogy elkezdi és nekem folytatni kell:"töröm,töröm a mákot...és néz rám hogy folytassam.Meg énekli,hogy "cifra palota..." és várja a folytatást.Kb.200 szót tud mondani,és tudja az összes családtag nevét.Én is rengeteget foglalkozok vele,végtelenül okos,és figyelmes.Nálunk az esze fejlődik jobban és a mozgása kevésbé.


Egyébként én magasról le...om a többi anyuka véleményét a babaklubban :).A lényeg,hogy én tudom mire képes a lányom és pont!!!!Ne foglalkozz senkivel :)

2012. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

pedig anyuka azt is mondta a tv miatt kezdett beszélni a gyereke mert ott hallja a beszédet.

mi állandóan beszélünk, magyarázunk a csajszinknak, mondókázok, énekelek neki.

2012. jan. 11. 12:55
 8/26 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak költői kérdés. :-)))
2012. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
csak hogy koraszülött volt a babánk, attól tartok mindig hogy le van maradva és azt hiszem azért ilyen amilyen.
2012. jan. 11. 12:56
 10/26 anonim ***** válasza:

ezt én mondjuk még nem hallottam senkitől hogy KELL a tévé mert attól lesz okos érdeklődő. Azt már hallottam anyukáktól (ahol egész nap megy a tévé) hogy a gyerek mennyit tanul belőle a Dóra babától meg Elmótól. Ezt nem vonom kétségbe hiszen a gyerekek mint a szivacs olyanok, de szerintem nem KELL a tévé ehhez hogy okos érdeklődő legyen, szóval szerintem nincs összefüggés.

Lehet egy tévézős gyerek is nem olyan okos érdeklődő (bár szerintem a kisgyerekek MIND érdeklődőek) meg egy nem tévézős is...

Az első voltam.

Ja amúgy meg ennyi viszontagság után pláne meglepő (de nagyon jó) hogy ilyen nyugis babád van. Én már kiakadnék ennyi orvosi dologtól:D

2012. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!