Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajt jelent, ha a másfél...

Bajt jelent, ha a másfél hónapos babám hasról átfordul hátra?

Figyelt kérdés
Először ráfogtam arra, hogy puha a heverő, amin feküdt, biztos azért sikerült a mutatvány. De kb. másfél hete már a kókuszmatracon is megcsinálja. Valahol olvastam, hogy ez ilyen kicsi korban bajt jelent. Holnap jön a védőnő, mindenképp megkérdezem, de várom, hátha van valakinek tapasztalata.
2013. nov. 13. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

:) Az én fiam is "átdobta" magát 6 hetesen a hasáról a hátára, 4 hónaposan pedig már hátról hasra is fordult. Szerintem emiatt ne aggódj, erős, mozgékony baba lehet a tiéd is, nem hiszem, hogy baja lenne emiatt.


Majd eljön nálatok is az az időszak, amikor nem akar megmaradni a hátán, akkor lesz igazán izgi, hason fekve felöltöztetni, pelenkázni, stb. :)

2013. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Fiam 2 hós volt,amikor bemutatta ezt a produkciót. Először én is véletlennek hittem,de még 2x megtörtént,aztán 1 hónapig várt és akkor kezdte nagyüzemben űzni :) makk egészséges,13 hónapos nagyfiú.
2013. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Le lehet pontozni, lehet mondani, hogy hazudok, pedig nem! Leírom nálunk mi volt! (Azóta 2 éves és nem csodagyerek!)

5 naposan hoztam haza, jött még aznap a gyerekorvos, hogy megnézze ugye. Letette hasra a pelenkázóra, ő hanyatt fordult. A doki csak lesett. Aztán hanyatt volt, "macerálta" a doktor néni, erre ő hasra fordult, ki is nyomta a kis fejét. Annyit mondott a doki, hogy "azt a mindenit, te bitang erős gyerek vagy, nem is láttam még ilyet!" (utána is rendszeresen forgolódott)Továbbra is mindig azt mondta ő is és a védőnő is, hogy nem olyan mint egy újszülött. Nekem is furcsa volt, vannak gyerekek körülöttem. Mikor a szemébe néztem is mást láttam. Olyan volt mintha értene engem. De ezeken csak mosolyogtam, nem meséltem fűnek fának, nem tartottam szuper gyereknek. 4 hónaposan bizonytalanul de mászott. Ez bejött neki, mert "csak" 10 hósan állt fel! :D szülinapja előtt 1-2 nappal indult el egyedül. Előbb állt mint ült! Tehát ezért mondom, nem csoda gyerek! Most 2 éves és mindig el van ájulva tőle a doki, szerinte átlagon felüli az intelligenciája. Nem úgy viselkedik mint egy 2 éves. Fogalmam sincs mitől ilyen okos, mert ugyan úgy nevelem mint más normális szülő. Én sem ülök vele napi 24 órát a játékok fölött, de igyekszek minél többet.

(Memória játékot, 6x6-ig. Nagyon gyorsan megtalálja a párokat, 10-ig számol, mindent megért, mondatokban beszél és van saját vélemény!) A rokonok mindig azt mondják neki, hogy Öregember. :) Viszont ha jön valaki hozzánk és mondja, hogy jaj azt mondták ezt tudod, vagy azt.... muti már. Mindig megmondom, hogy az én gyerekem nem cirkuszi produkció, nem állatkerti látványosság, hogy produkálja magát! Ha akar valamit akkor csinálja, ha nem akkor nem! Soha nem produkáltatom és nem szeretem ha más ezt akarja.!

Aki ismeri, tudja milyen, aki meg nem annak nem mondom, mert úgy is csak azt mondja, hogy persze, persze, eltúlzom, meg hazudok. De mivel ez anonim oldal így leírtam. De higgyétek el, több ilyen gyerek van mint hiszitek.

Kedves kérdező! Az soha nem baj, ha valamit hamarabb csinál, mint az átlag, HA azt egyedül, magától teszi! Aggódni akkor kell, mikor nem fejlődik. Biztos vagyok benne, hogy egy örökmozgó, locsifecsi baba lesz, aki mellett 5 perc szabadidőd nem lesz! :) De kárpótol majd az a végtelen büszkeség amint iránta érzel! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok! Sok-sok örömötöket leljétek a lurkóban!

2013. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok. A beszédhez még annyit, hogy (az orvos fogalmazott így), nem beszél, hanem beszélget a kicsi! Lehet vele kommunikálni mint egy 4-5 éves gyerekkel. Sokszor azt se tudom honnan tud olyan dolgokat amiről beszél. Mikor megkérdezem, honnan szedte, csak azt mondja sehonnan anya, csak tudom! :/ (nem tv-zik, nem engedem. Thomast és Bobot néz, meg olvasunk)
2013. nov. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Kedves 3-as! A kérdező nem azt kérte,hogy regényt írj a saját gyerekedről. Ezért utálok itt kérdést feltenni,mert egyesek azt hiszik,ez szuper alkalom arra,hogy dicsekedjenek,mert igen,amit írtál,az az. Kérdésre válaszolva: gondolom Te is hallottad kérdező,hogy bizonyos esetekben azért tudnak így átfordulni,mert feszesek az izmaik,ami nem jó. Figyeld a babádat,kérd meg a gyerekorvost,hogy nézze meg. Ha nem talál semmit,akkor igen,idő előtt csinálta :) nincs ezzel semmi gond,légy rá büszke!
2013. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem jelent bajt, de ne lepődj meg ha elfelejti ezt a tudományát.


Én babám is megfordult 3 naposan (nem is egyszer), mivel erős izomzatú de vékony kis baba volt így könnyen tudta mozgatni a kis testét.


Ilyenkor még nem úgy fordulnak meg ahogy később tudatosan, hanem még csak "véletlen"... a viszonylag nagy buksijukat olyan lendülettel fordítják, hogy "átpördülnek". Védőnő szerint ritka, de megesik, viszont olyat még nem nagyon látott, hogy ez folyamatosan megmaradna, ha csak egy rövid időre is, de abbahagyják és utána megtanulnak "rendesen" átfordulni.

2013. nov. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 5-ös. Leírtam az én gyerekem milyen lett és hogy semmi probléma nem volt ebből. Ha nem akarsz kisregényt olvasni, hát hagyd ki, ennyi! Pont az ilyen mindenki más hülye csak én vagyok a normális anyukák miatt hiszik azt, hogy ha a gyerek hamarabb csinál valamit akkor baj van! Az emberek agyával van baj! Valaki hamarabb, valaki később csinálja! Akkor van gond, ha 1 évesen semmit nem csinál! De ha csak mászik, akkor az még normális! Nagyon tág a normális fogalma, erre akartam a regényemben is kilyukadni! Kíváncsi lennék, ha a te gyereked nem átlagos lenne, mit írnál hozzá. Én dicsekedtem szerinted, szerintem te meg irigy vagy. (jöhet az én biztos nem, ha tudnád az enyém mit csinál, én nem is akarok ilyen gyereket szöveg!) Anyám! El van torzulva ez a társadalom. Ha jót írsz dicsekszel, ha semlegeset hülye vagy, ha rosszat akkor meg siránkozol.
2013. nov. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszolóval egyetértek. Kisregény ide-vagy-oda, ez is egy vélemény, a kérdező pedig véleményekre kíváncsi. Igaza van abban, hogy ha magától csinálja, akkor az NEM BAJ.


Egy másik válaszolónak viszont abban van igaza, hogy feszes(ebb) izomzattal tud ilyen produkciókat csinálni egy baba.


Csak hogy csatlakozzak a kisregényíráshoz, az én kislányomnak feszes izomzata volt, ezért Dévény tornára hordtam. A 3-as válaszoló gyermekéhez hasonlóan nálunk is minden mozgásformát jóval hamarabb csinált a kislányom (pl. hat hónaposan felállt, és dicsekvés ide vagy oda, tíz hónaposan már viszonylag stabilan járt és minden másban is - ahogyan a 3-as válaszoló gyermeke - előrébb járt. Magától. Nem kényszerítettük és nem volt semmilyen segédeszköze (bébikompot értem ezalatt).


Lehet, hogy a kedves kérdező gyermeke is ilyen ügyes és mindent hamarabb fog csinálni, az is lehet, hogy többször véletlenül csinálta. Amennyiben nem eröltetik és magától, saját erőből, saját tudásból fejlődik, úgy nem gond. Azért az izomzatát még érdemes lenne megnézetni.

2013. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a regényedből talán 2 mondat válasz a kérdésre,a többi hasztalan,dicsekvés. Nem vagyok irigy,ez nem verseny,az én gyerekem is volt,amit idő előtt csinált,normális ütemben fejlődött. Miért lennék irigy? Semmi közöm a gyerekedhez,engem a sajátom érdekel... de mi köze a mondatokban beszélésnek ahhoz,hogy mikor fordult át? Szerintem semmi. Na mindegy,legalább kiírhattad magadból,hogy mennyire hiperszuper a gyereked.
2013. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy magától csinálja, de az is, amit írtak,hogy feszes izomzat miatt. Az enyém pl. azért csinálta hamar. De ez nem fordulás!

A kisregényhez. Bocs, de én sem értem,hogy ha ez nem dicsekvés, akkor miért kell leírni,hogy a gyerek mennyit és mit beszél, játszik stb.

2013. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!