Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! MI LEHET A BAJA?

SOS! MI LEHET A BAJA?

Figyelt kérdés

3.5 HONAPOS A KISFIAM, SAJNOS TAPSZERES BABA.

A DOKI SZERINT KINOVI A SIRAST ES CSAK EZ EGY ILYEN IDOSZAKA, A VEDONO SZERINT IDONKENT SIRNAK A BABAK, NA DE ENNYIRE ES MITOL???

NEM MINDEN NAP (HALA AZ ISTENNEK, MERT AKKOR TELJESEN MEGORULNEK)DE KB. KET NAPONTA OLYAN SIRASBA KEZD HOGY EGYSZERUEN NEM TUDOM MEGNYUGTATNI SEMMIVEL, A SIRAS ADDIG FOKOZODIK HOGY VEGUL FULLADOZNI KEZD, TEGNAP ESTE 4 VAGY 5 -SZOR KELLETT "FEJRE ALLITSAM"

NINCS KOZEPFULGYULLADASA, MERT ELVITTEM FUL ORR GEGESZHEZ, HOLNAP VISZEM EGY MASIK GYEREKORVOSHOZ DE ADDIG IS IRJATOK VALAMI TAPASZTALATOT VAGY BARMIT MIELOTT TELJESEN MEGORULOK.

SOKAT BUKIK, SOKSZOR TELJESEN ATLATSZOT, TEAT\VIZET NEM HAJLANDO INNI ES HA LEMEGY 1 VAGY 2 KORTY AZT SZINTE AZONNAL VISSZAHANYJA\BUKJA.



HOSSZU LETT, DE KERLEK SEGITSETEK A TAPASZTALATAITOKKAL

KOSZONOM


2013. nov. 14. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Böfizik is sokat? Refluxra vizsgálták?

Hordozó kendőt nem próbáltad? Sok babának segít.

Remélem hamar túl lesztek ezen! Kitartást!

Ha te már nagyon kivagy, vegyél be egy sedacurt, mangeb6-ot, a picik nagyon megérzik, ha te kész vagy:(

2013. nov. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszomon a gyors es hasznos valaszt, en is a refluxra gyanakszok a sok bukas miatt, a doki akihez holnap viszem remelem figyelembe veszi amit mondok...es nem csak vigyorogni fog hogy "anyuka, nyugodjon meg" koszi megegyszer
2013. nov. 14. 07:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehetséges a reflux. Kérj beutalót hasi ultrahangra, az én babámnál egyértelműen látszott uh-n, hogy refluxos.
2013. nov. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Addig pedig meg lehetne próbálni egy másik fajta tápszert. Most milyet adsz neki? Születése óta tápszeres? Mióta viselkedik így és mióta bukik?
2013. nov. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt ilyen/hasonló, nálunk kb. hetente egyszer a semmiből jött egy óriási, ijesztő, kékülős, remegős sírás a békés semmiből, soha nem tudtuk meg, hogy mitől volt. Kérdeztem mindenkit, mindenki azt mondta, hogy a babák néha sírnak, én is így reagáltam mint te... Most másfél éves a lányunk, soha nem jöttem rá, hogy mitől voltak azok a sírások. Ő is refluxos volt, de én nem találtam összefüggést akkor a kettő között.
2013. nov. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

koszonom, hogy valaszoltatok, most minden biztatas segit. taperes 2 honapos kora ota, azelott csak potlasnak kapott tapszert, akarok tapszert valtani csak nem tudom, hogy milyent adjak neki, annyifele van, remelem a doki majd segit abban is hogy melyik lenne a jo.

kb 3 hete kezdodott, az elejen 3-4 naponta azota egyre gyakrabban.

a kolikarol tudtok valamit, mert arra is gyanakszok

koszonom

2013. nov. 14. 08:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem reflux és nem kólika mert az 3 hetes korban kezdődik kb és 3 hónapos korig tart. A refluxot UH-val nem lehet megállapítani, valójában minden baba refluxos valamilyen mértékben, kérdés az hogy folyamatos savas feláramlás van-e a nyelőcsövében. De az ilyen babák egy idő után nem gyarapszanak olyan ütemben. Ritkán adnak rá gyógyszert mert kinövik. A szájába belenéztél? Szerintem akár a foga is lehet, van akinek már 4 hósan kijön. Lehet hogy fogzik. A fogzásnál szoktak hirtelen csak úgy elkezdeni vígasztalhatatlanul bömbölni... Nyugi! Ne pánikolj! Ha nem folyamatosan csinálja szerintem nem lehet akkora gond.
2013. nov. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

koszi kedves utolso, lehet a foga is... de meg nem latszik semmi, rem. hogy tenyleg semmi komoly

olya jo hogy kiirtam a kerdest, maris sokkal nyugodtabb vagyok, igy valahogy kibirom holnapig, koszonom megegyszer mindenkinek

2013. nov. 14. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!