Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz valami baja egy 16...

Lesz valami baja egy 16 hósnak ha a napi 1 csepp vigantolból mindig 2 cseppet kap?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vigyázz vele, mert a D vitamin zsírban oldódó, ezért túl lehet adagolni.
2013. okt. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A túladagolás első tünetei a következők:

viszkető bőr, hányinger, hasmenés, csökkent étvágy, begyulladt szemek, melyet aztán heves szomjúságérzet, túl gyakori vizelési inger (a megnövekedett vizeletelválasztás miatt), idegesség, gyengeség, magas vérnyomás követ.


A mérgezés oka a túladagolás következtében létrejövő magas kalciumszint a vérben. Ennek következtében kóros kalciumlerakódás indulhat meg az egész testben, főként az erek falában, a tüdőben, a májban, a gyomorban és a vesében. A kalciumlerakódás a vesékben akár maradandó károsodást is okozhat. A veseműködés romlásával a fehérjék könnyen a vizeletbe juthatnak és megemelkedhet a vérben az urea (egy salakanyag) szintje.

Tehát mint ahogy az előzőekből kiderült, a túladagolásnak elég komoly negatív következményei lehetnek, ezért nyomatékosan azt javasoljuk, hogy csak valóban szükséges esetben és csak a feltétlenül szükséges mennyiségben juttassunk a szervezetünkbe ebből a vitaminból tabletta formájában.

2013. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
De miért kap 2 cseppet? Ha véletlenül, akkor másnap ne adj neki.
2013. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Előszöris két csepp az semmi. Úgy tudom egy éves kor után két csepp kell, legalábbis barátnőm ennyit adott. Sajnos én elkövettem egy hibát, mikor pici baba volt a fiam. 14 cseppnek néztem, ami a dobozra volt írva, és kapt is egy ideig szegény. Mikor ez kiderült, már 5 hetes volt, az első vizeten, és két hetes korától kapta ezt az adagot. Hála IStennek semmi baja nem lett. Egy 16 hónaposnak napi 2 csepptől sem lesz semmi baja. Az én fiam most 19 hónapos, 92 cm 14, 20 kg és napi két cseppet adok neki. MOndjuk van nap, amikor elfelejtem. Ettől nem lesz semmi baja.
2013. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, mi orvosi utasításra szedünk napi 2 cseppet, mert ekcémás a fiam. A legújabb kutatások szerint a D.vitaminnak sokkal nagyobb szerepe van a szervezetben, mint régebben gondolták, amikor csak az Angol kór megelőzése miatt kellett adni. Úgy tudom 1 éves kor előtt kell jobban vigyázni, a kutacsszáródás miatt.
2013. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem is értem: "napi 1 csepp vigantolból mindig 2 cseppet kap" ???? Most akkor egy helyett kettőt kap? Miért?
2013. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]

elég neki az 1 csepp. A felnőtteknek pedig 2-3.

2013. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekunk a doktorno azt mondta, hogy napi 2 cseppet, én annyit is adok neki
2013. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi orvosi utasításra kapunk 3 cseppet naponta ,mert hogy nagyobb volt a kutacsa ,szóval megszületésétől most 5 hónapos és minden nap 3 csepp. Nem tartom valószínűnek ezek alapján h a kérdező véletlen két cseppet adna meg ha nem véletlen is ,akkor valami baja lenne tőle a gyereknek!
2013. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen 2cseppet kap mert én a cumisüvegébe teszem,mert kanálból nem issza ki.
2013. okt. 20. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!