Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy pihentek két gyerek...

Ti hogy pihentek két gyerek mellett, ha egyedül vagytok velük?

Figyelt kérdés
A pici 3 és fél hónapos, a nagy 4 éves. Mostanában nem igazán akar délutánonként aludni. Hétköznap ovi, de ebéd után itthon van. Az éjjeli kelések miatt hulla vagyok, ha egyátalán nem fog a nagylány délután aludni, esélyem sincs a napközbeni pihenésre. Sajna a férjem van, hogy hétvégenként sincs itthon.
2013. nov. 16. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is nehéz. Egy 5 éves kislányom van, hétköznaponként az oviban elvan így addig elvégzem az itthoni teendőket egy fél délelőtt alatt, plusz az ügyintézésekre külön napot szánok.

Én a főzés terén is olyan vagyok hogy több napra főzök így mindig akad hétköznap 1-2 olyan napom amikor hazajövök miután elvittem oviba a lányomat akkor ledőlök egy picit pihizni. Szerencsére jó az idő beosztásom.

A párom sajnos messze dolgozik innen csak hétvégén tud hazajönni, de mi mindig úgy csináljuk hogy ha pénteken hazajön akkor szombat délutánig ő elvan a gyerekkel ameddig én elvégzem a dolgom, persze a mosogatást meg a nagyobb takarítást ő csinálja ha úgy van akkor én foglalkozok a lányunkkal de szerencsére már van olyan önálló hogy egyedül is eltud játszani szépen közben én meg TV-zek persze szemem előtt van tehát így nincs gond de letudom kötni a gyerek figyelmét hosszabb távra még hétköznapokra is.

Dolgozni csak alkalmi munkára tudtam elmenni akkor anyukám van az anyóssom figyel a gyerekre. Hogy a párommal is kettesbe tudjunk lenni vasárnap délutánra elvisszük a lányomat vagy a párom szüleihez vagy az én szüleimhez inkább azokhoz akik a legrégebben látták, van amikor hétfő reggelig otthagyom, elvan ott a lányunk nagyon szívesen jár oda így kettőnkre is mindig jut egy kis idő. Kis tesót nem merünk vállalni részben az anyagiak miatt, részben azért mert akkor már pihenésre sem jutna időm mert így is van hogy 2-3 napig semmit nem tudok pihenni sajnos. Főleg ha szólnak is hogy be kéne mennem dolgozni.

2013. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van. 6 és 4 éves valamint 5 hetes picur

A nagy elsős,a középső mini csoportos ovis.

Mindketten fél 4 -4 kor jönnek haza,attól függ hogy én vagy más megy e értük.

Napközben tudok pihenni.Az őszi szünetben amikor az ovis aludt délután ,a nagyobbat leültettem legózni,rajzolni..stb

Megkérdezhetem miért nem alszik oviban a gyerkőc ?

+ miért nem pihensz akkor délelőtt,amikor oviban van ?

2013. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

két kicsi mellet pihenni???SEhogy!

Most a Kicsi úgy alszik hogy délelött 10 körül!Mire felébred addigra ebéd után alszik a nagy mire a Nagy felébred újra elálmosodik a kicsi!Szóval nincs egy fél óra sem mikor csak úgy "leshetnék ki a fejemből!"

Ja és nekem is a Kicsi éjszaka nagyon soxor kel.!


Ez egy ilyen időszak,túl kell élni.majd mikor kamaszok lesznek pihenünk..vagy akkor sem??

2013. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Délelőtt mindig csinálok valamit (főzés, takarítás...stb.). Azért nem alszik bent, mert 30-an vannak, ebből 25 bennalvós, és mivel én itthon vagyok , megkértek, hogy ha nem gond vigyem haza aludni. Szerencsére, az esetek többségében alszik még délután, de vannak napok, amikor nem akar...ja és a hab a tortán, hogy a párpm este is későn jön, addigra van, hogy már mindkét gyerek édesdeden alszik...
2013. nov. 16. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem csináld azt, hogy de. hagyd a házimunkát és aludj egyet a babával. Én pl. megfőzök 2-3 napra előre. A többit megcsinálod du. amíg a picurka alszik esetleg a nagylányt is bevonod, ennyi idősen imádnak segíteni. (később már nem annyira..:)) Meg ha délután otthon van a férjed, elvan egy kicsit a gyerekekkel amíg te megcsiálod a dolgod.

Szakíts magadnak időt ha fáradt vagy, pihenj, mert ki fogsz készülni. Ne érezd úgy, hogy "lustálkodsz, míg szalad a lakás". Akinek volt már babája. tudja milyen ez, akinek meg nem majd megtudja, amúgy sem kell törődni mások véleményével. A gyerekek érdeke is az, hogy az anyukájuk kipihent és jókedvű legyen.

2013. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!