Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon piros a kislányom...

Dia1127 kérdése:

Nagyon piros a kislányom feneke mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kislány 1 éves és az utóbbi pár napban borzasztóan ki pirosodott a feneke és ki is van pattogva, kenem neki neugranormon krémmel de semmit sem javul, már a combja belső része ami nem esik bele a pelusba az is teljesen piros és kezd felfele terjedni a kipattogás a hasán. Van ötletetek ez mi lehet? természetesen hétfőn megyünk orvoshoz, de addig is szeretném meg tudni mi lehet. Naponta többszőr cserélek pelust szóval egyáltalán nem hanyagolom el...
2013. nov. 16. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
váltsd le a pelust és a neogranormont felejtsd el semmit nem ér.vagy canesten,vagy sudocrem.valószínű hogy ez már gomba is ha egyre terjed.és sokat legyen pelus nélkül
2013. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg gomba. Vidd el a gyerekorvoshoz, felír erre popsikrémet, ami elméletileg pár nap alatt rendbe hozza. Addig is Bepanthen plus krémmel is kenheted. Ez jó gombára is.
2013. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bizony, gomba lehet, teafaolajat keverj a popsikrémhez, az fertőtenítő hatású, illetve vidd dokihoz! És szellőztedsd a popsiját, ha elég meleg van hozzá nálatok!
2013. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem : / köszönöm, hétfőn mindenféleképp doki. de ezmitől alakulhatott ki?
2013. nov. 16. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Canestennel kend, ne használj popsikrémet, popsitörlőt, csak vizes pelussal mosd le, s naponta 3x canestennel kend be!

Fiam 1 hónaposan lett gombás a sárga pamperstől, s ezt javasolta a dokink.

Recept nélkül kapni, s újszülött kortól használható, ezen nem ártassz, s általában minden háztartásban van.

2013. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyald ki!
2013. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
74%
Naturland boraxos popsikrémet vegyél a patikában. Ez babáknak való, és meglátod majd, nagyon hamar rendbe hozza a lánykád fenekét és a környékét. Nekünk bevált.
2013. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is ugyanez volt a problémánk, bár nem terjedt el ennyire.

Canestennel kend neki 3x neki, sima vizes pamaccsal töröld le, egyébként meg sudocream-mel.

Válts pelust, a megszokott popsitörlőt se használd most.

És hagyd sokszor meztelenül, hogy szellőzzön.

A gyerekdokihoz mindenképpen vidd el, van egy kevert gyógyszertári krém, amitől napok alatt helyrejön.

A melegtől jön elő, egész nap pelusban van a popója.

És ahogy írtad, cseréld sokszor a pelust

2013. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gyönyörűséges ***** válasza:
a canesten nekunk is bevalt, nalunk akkor volt ilyen amikor erosen fogzott es megvaltozott a szeklete, vizelete. Este tettem a furdovizebe egy kis kamilla teat, ilyen ulodurdot csinaltam neki, ha nincs otthon canesten akkor ma kenheted a kamillaval a popojat es este tehetsz a vizebe. Holnap pedig megmutatod a dokinak. Nekunk ugyan sose terjedt tovabb, valoszinu a canesten miatt, mindig azt kentem ra vekonyan amint meglattam az elso jelet a pirosodasnak.
2013. nov. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!