Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek az ilyen fajta...

Mit kezdjek az ilyen fajta köhögéssel?

Figyelt kérdés
Egy évesem, nagyon csúnya betegséget kapott el. Annyival jobb a szitu, hogy legalább már nem lázas. Doki kétszer látta, írt a torkára egy Ospen nevű antibiotikumot, de az a vicc, az egészben, hogy mihelyst a szájába rakom, el kezd öklendezni,aztán meg hányni. Sokszor annyira köhög, hogy szintén hányás lesz a vége. Van itthon Stodal köhögéscsillapítónk, de 2 év alatt nem ajánlják beadni, viszont ez homeopátiás, de tuti ezt is kihányná. Keverjem a gyógyszerét a tápszerbe? Vagy mit csináljak?
2013. nov. 17. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát amit nem ajánlanak azt én sehogy sem adnám be!!

Próbálj főzni neki hagymateát..hát ha azt megissza.

Én ennél természetesebb köhögéscsillapítót nem tudok.Nem tudom kaphat-e mézet a kicsi, de ha igen akkor azzal ízesítheted.

2013. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen "hányós", mindig étgyomorra adom neki a gyógyszert és nurofenes fecskendővel, így nem mindig hányja ki.


Köhögésre hurutosra sinupretet adok, szárazra sinecodot -ez vényköteles-, illetve napi 3*0,5 calcimusc. Esetleg érdemes lenne kipróbálni egy párásítót. A mi dokink ennyi idősen nem ellenezte a stodalt.

Holnap szerintem vidd vissza a dokihoz, esetleg kérj olyan antibiotikumot amit csak napi 1x kell beadni.

2013. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Stodal ilyenkor semmit nem ér, nem érdemes számítani a hatására, és emiatt halogatni másféle kezelést. Nálunk a férjem ezeknek az ügyeknek a felelőse, és bár nem gyerekgyógyász, amikor a 11 hónaposunk köhögött, felhívta a klinikájuk gyerekgyógyászatár, ott azt mondták, hogy a 200-as ACC-t adjuk neki oda felezve, felét reggel, felét este. Egy nap alatt rendbe tette, ami 10 nap alatt nem múlt el. Kérdezz rá az orvosodnál, az én tanácsomra nyilván ne add neki oda, de nálunk bevált.
2013. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!