Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány dalt, mondókát tud...

Hány dalt, mondókát tud elmondani egy kétéves?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 14:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

Az enyém még júliusban volt kettő, de már akkor is nagyon sokat tudott: kicsi vagyok én, cifra palota, ha én cica volnék, cirmos cica hajj, nyuszi ül a fűben, kiskacsa úszik, hinta palinta, hüvelykujjam almafa, süss fel nap, süti - süti, háp-háp-háp jönnek a kacsák, fut - robog a kicsi kocsi, cini - cini muzsika, kiugrott a gombóc, boci - boci tarka, hopp Júliska, Én is pisze, aki nem lép egyszerre, pont - pont vesszőcske, megy a gőzös, volt egy török, ami így hirtelen az eszembe jut.


Ezeket csak elmondta, énekelni nem énekelt. Most már azt is tud: Este jó, este jó, Vuk, komáromi kisleány, ha Dunáról fúj a szél, Debrecenbe kéne menni, este van már 8 óra, abcd rajtam..., nád a házam, dodó a maci, bogyó babóca, érik a szőlő, hová mész te... De már mondja velem az öreg néne őzikéjét, az anyám tyúkját, az iciri - picirit, a nagy mosást tart medvenénit is.


És mivel kétnyelvű, apa nyelvén is tud sokat, talán felét annak, amit magyarul.


De mielőtt kapnám a sok lehurrogást azért hozzáteszem, hogy még a szobatisztaság közelében sem járunk és öltözködni sem tud, akar... Szóval minden gyerek másban jó :-)

2013. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
3//8-as, én felpontoztalak. ha gondolod, küldök egy screenshotot, amin látod, hogy szerintem hasznos a válaszod... amúgy senki sem mondta, hogy alap, hogy egy 2 éves mondókázzon.
2013. nov. 18. 16:04
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem a pontozás miatt, csak ilyenkor úgy jön le a pontozásból a többség véleménye, hogy az én gyerekem hülyébb/rosszabb, mert ilyeneket mindenki tud már. Meg illik tudni. Szóval érted, ha nem mondókázol, rossz szülő vagy. Mondjuk én pont nem veszem magamra, csak megjegyeztem. Azért köszi :)
2013. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kisfiam 21 hónapos. Nem tud mondókákat, de az az igazság, hogy nem is nagyon tanítottunk neki. Anyukám néha mondókázik neki, azt szívesen hallgatja, de nem nagyon mondja vissza. Néhány dalt próbál énekelni, bár nem gyerekdalokat, mert azt tőlünk nem hall :) Rövid mondatokban beszél.

Én sem vagyok nagyon híve a mondókáknak, szerintem ebben a korban inkább arra kéne fektetni a hangsúlyt, hogy kreatívan beszélni kezdjen, gondolkodva rakja össze a mondatokat, ne pedig előre betanult rímeket ismételgessen papagáj módra.

2013. nov. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kettő nem zárja ki egymást!

Mármint, hogy egy gyerek mondókázik is, és közben mondatokban beszél értelmesen!

2013. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!