Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves gyereketek tud már...

2 éves gyereketek tud már mondókázni? Ha igen, hány mondókát tud elmondani?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
még nincs 2, de tud, kb. 7-et
2013. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém 2.5 éves és nem tud mondókát, még csak most kezd szépen , érthetóen beszélni. És számolni sem tud 10- ig.
2013. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

2 évesen sok gyerek még csak szavakat mond, és mondatokban nem beszél, szóval azért ez egy kicsit durva, hogy 2 évesen mondókázni.

Egyébként a fiam 22 hónapos kora óta beszél mondatokban és ő már 2 évesen 1-2 mondókát elmondott úgy ahogy. De a környezetemben sok gyerek 2 évesen még épphogy csak vagy még egyáltalán nem beszélt mondatokban.

2013. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A lányom 2-t tud, de azt sem kristálytisztán mondja. Mivel még csak a mondatozást is most kezdte 2 évesen.

Hinta-palinta és a fújja a szél az ágat.. c. klasszikusokat imádja és mondja rendesen mindennap.


Emellett 10-ig elszámol, de még nincs mögöttes tartalma. Kb. olyan, mint amikor mondom betűnkként az ABC-t és utánam mondogatja a betűket A-Z-ig.

Tünemény, de nem Nobel-díjas a lelkem (még!) :)))))))))

2013. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1-et tud, 23 hónapos.
2013. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2 évesen a kislányom legalább 10-12 mondókát tudott folyékonyan, érthetően. Kisfiam pedig 10-12 szót. :)
2013. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, ha ez ennyit számít akkor kisfiúról van szó.
2013. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tud a kislányom, már 2 éves kora előtt is tudott jó pár mondókát és dalt.
2013. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 évesen még nem is nagyon beszélt, csak szavakat, meg gágá, pápá ilyesmi. Szóval 0 darab mondókát tudott :)


Most 3 éves, 2,5 éves kora körül kezdett el beszélni, mára pedig legalább 30 mondókát, kis dalocskát stb. tud fejből, illetve legalább ugyanennyit még angolul is (kétnyelvűek vagyunk).

Szóval nem érdemes ezen aggódni, eltelik egy hév vagy pár hónap és hipp-hopp behozza magát.


Azért ehhez az is hozzátartozik szerintem, hogy attól, hogy a 2 éves nem beszél, még érteni ért mindent, tehát én nem tartom hasznontalannak a pici korban való mondókázást, éneklést, mesélést, mert azért az ott lesz valahol a kis fejében- csak később fogja mondogatni.

Nem kell feltétlenül valami nagy tanulásra gondolni (nem is lehet ilyen picikkel), de sétálás közben, hintázás közben, autóvezetés közben stb. lehet mondogatni, énekelgetni.

Én főzés közben is szoktam, vagy ha olyan dolgot csinálok, amikor nem tudok csak rá figyelni, viszont ott van a közelemben- esetleg ő is autózik vagy vonatkozik, dez azért hallja, néha hozzáénekel ő is.


Szép napot.

2013. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nagyon rövideket tudott még ekkor, pár szavasakat, azt is csak segítséggel.
2013. aug. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!