Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, tapasztalatokra...

Mit tegyek, tapasztalatokra lenne szükségem?!

Figyelt kérdés
21 hónapos a lányom és még mindig szopizik. Főként elalváshoz haszbáljuk, este pl így alszik el cicin.Napközben vegyesen szokott kapni gyümölcslevet higitva vagy vizet, bébiteát hol cukorzva (1 kávéskanál) hol simán (azt nem issza úgy nagyon meg.) Azt vettem észre, hogy felül a hátsó örlő foga mintha szuvasodna, de nem vagyok biztos benne, h az e. Fogat minden nap mosunk, van h napközben is rágcsálja a fogkefét... normálisan nem tudom megmosni a fogát, mert hiába mutatom, húzom fel a kis száját elhúzza a fejét, szóval alaposan nem tudom megmosni a fogát. (nekem erről azt mondták - védőnő-, h az is jó, hogy rágcsálja a fogkefét) de most erre a kis szürkülésre eléggé megijedtem... ötlet? Vigyem fogorvoshoz?

2013. nov. 18. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos elképzelhető, én már olyat is hallottam hogy valakinek feketén jött ki :(. Én lányom is utált fogat mosni de fogkrémet váltottam mert annak elég rossz íze volt meg azt csináltam hogy előbb hagytam hogy ő mossa meg aztán én mostam meg neki. Próbáld valahogy rávenni
2013. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy tényleg szuvasodik, erről inkább a fogorvos tud nyilatkozni.

A fogmosás nálunk is kardinális kérdés, nem cukrozok semmit a gyereknek, de így is eleget megeszik, mindenben van hozzáadott cukor. A fogmosás meg rémálom, többnyire szájzárat kap, ha bele akarok nyúlni a fogkefével a szájába. A problémán úgy tudtunk javítani, hogy mindig adok valami szuperérdekeset a kezébe (amit máskor soha), amíg átsikálnám gyorsan a fogait, aztán utána meg rághatja maga a fogkefét.

2013. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy elalvás közben nem nyeli le a tejet és ázik benne a foga. Az anyatejről azt mondják édeskés az íze. A cukortartalma miatt elkezdhetet szuvasodni.
2013. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy kibírja a lányod, (és a doki is normális), akkor vidd el fogorvoshoz.

Nem tudom, hogy van-e 2 éveseknek való xilit tartalmú fogkrém, ha lehet, akkor azt használjátok, illetve a sima cukrot cseréljétek le xilitre (nyírfacukor).

Nem hiszem, hogy az anyatejnek ehhez köze lenne.

2013. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok, találtam fogkrémet, igaz 2 éves kortól írja, de fogkrém ügyben szerintem 3 hónap nem számít.

[link]

Egyebek:

[link]

[link]

2013. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! igazából azért ijedtem meg, mert még fogzás előtt kikértem a tanácsokat az ápolásról és mondta a védőnő, h eleinte úgysem fogom tudni rendesen mosni a fogát és elég ha csak rágcsálja... én pedig ebben a tudatban jól elvoltam, h oké, megvolt a nap zárásaként ennyi, v napközben amolyan rágcsa. aztán játék közben meg egyből megszólalt a vészjelző, h hoppá mi ez.. :( nagyon elszomorít, remélem mindent meg tudok tenni, h rosszabb ne legyen. :( :(
2013. nov. 18. 21:44
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, hirtelen ez is megfordult a fejemben hogy talán a szoptatás/anyatej miatt van ez, és most már tényleg elhatározom magam és vége a szoptatásnak (párszor már megpróbáltam, de mindig elgyengültem) ... elmegyünk fogdokihoz és megnézzük mit mond.
2013. nov. 18. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 21 hónapos, még ő is szopik, éjjel is. A fogmosás nálunk is nehézkes volt, de mostanában alakulgat. A varázseszköz az elektromos fogkefe. De csak akkor veheti ő a kezébe, ha én már megmostam vele a fogait, utána hagyom őt játszani vele.

Előtte az is bevált, hogy míg én mostam az ő fogát, addig ő mosta az enyémet, így könnyebben nyitotta a száját.

2013. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!