Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosásról...

Könnycsatorna átmosásról tapasztalat?

Figyelt kérdés
3,5 hós a fiam és időnként még mindig váladékozik az egyik szeme, bár nem olyan durván és nem is minden nap. A doktornő mégis azt javasolta vigyük szemészhez, aki majd átmossa. Nagyon meg vagyok ijedve!! Olyat is hallottam már, hogy többször is át kellett mosni valamiért.
2009. nov. 19. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
mindkét testvéremnek átmosták, egyikőjüknek részleges, másikójuknak teljes elzáródás miatt. teljesen veszélytelen dolog és tényleg jobb utána a babának.
2009. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt hallottam, hogy úgyis kinövi.

Kislányunk 3 és fél hónapos. A doktornő nekünk is a szemészetet javasolta. Még nem mentünk el. Most a hétvégén voltunk kékestetőn. Azóta nem váladékozik a szeme. Van, aki szerint a légnyomáskülönbség miatt, van, aki szerint a magasabb páratartalom segít. Nem tudom. De remélem, nem kezd majd újra váladékozni. Jó lenne, ha nem kellene átmosni - akár többször is.

2009. nov. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell megrémülni tőle! Én nem is hagytam magam kizavarni, így tudom, hogyan történik: becsavarják egy lepedőbe a kicsit, hogy ne tudjon kapálózni, majd egy asszisztens kitámasztja a fejét és az orvos egy vékony cső segítségével átmossa a csatornát. Az egész csak pár perc.Persze nagyon sírt utána a fiam, de szerencsére hamar megnyugodott.A beavatkozást megelőzően cseppentenem kellett napi több alkalommal is a szemébe, ami szinte "közelharc" volt mindig. Akkor inkább már a pár perces átmosás! Szóval, de félj tőle!Nekünk csak egyszer kellett, azóta nincs a szemével gond.
2009. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tesómék most hétfőn mennek Pestre szemészetre, mert a 3éves és a 2hónapos gyereknek is ugyanaz a probléma.Egy vagyon lesz: 6000ft/gyerek.

De muszály.

2009. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én négy hónaposan vittem szemészhez, aki cseppet írt fel rá. Aztán egyre kevesebbszer cseppentettem naponta (5-ször kellett volna), majd egyszer csak elfelejtettem. Egyáltalán nem csipásodott már utána a szeme szóval kinőtte kb. öt hónapos korára. Amúgy a szemészdoki is azt mondta, hogy egy éves koráig nem szívesen nyúl hozzá, addig bármelyik manó kinőheti.
2009. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kislányomnak is 6 honapos koráig váladékozott az egyik szeme. A védőnő azt javasolta,hogy időnként maszírozzam a szeme alsó sarka alatt, mert van olyan,hogy így megnyílnak az elzáródott csatornák.Nekünk bevállt,teljesen elmúlt váladékozás,pedig én is meg voltam ijedve,hogy át kell mosatni.Szerintem érdemes kipróbálni.
2009. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisláyomnak a HeimPálban csinálták, kb két perc alatt már hozták i skifelé, akkor már nem is sírt. Én inkább az átmosást választottam, mint hogy szegénykém szenvedjen a csupa csipa, összeragadt szemétől mnden alvás után. Most 5 hónapos.
2009. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!