Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babák anyukái,...

Moncsycsy kérdése:

14 hónapos babák anyukái, hogy telnek napjaitok? Hány kg/cm? Mikor mennyit alszik? és mit esztek?

Figyelt kérdés
dec. 3-án lesz 14 hónapos a lányom, nagyon akaratos, nálunk már a dackorszak van.nagyon szépen sétál már lassan szalad :) 12kg és 80 cm. beszélni keveset : mama baba néha aja meg papa, de semmi mást. sokat mondókázunk de nem kedveli elszalad. 12 foga van, és erőteljesen fogzik is. mesélni nem lehet neki mert kitépi a könyvet a kezemből, kicsinek sokat olvastam neki.nagyon anyás, eddig apa volt a kedvenc de most nem annyira megy oda hozzá. nagyon szeret sétálni, de ebben az időben nem is igazán merem kivinni hosszabb időre. reggel általában 8 körül kel, délben 2,5 órát alszik és este 11 mire elalszik de akkor már altatni kell. most próbálunk átállni arra hogy délben csak 1-1,5 órát engedem aludni. mindent eszik már a lányom amit mi. próbálok úgy főzni h neki is jó legyen, de van még hogy külön főzök neki is. köszönöm mindenkinek a válaszokat és további csodaszép napokat babáitokkal :)
2013. nov. 25. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 4.-én lesz 14 hónapos a lányom. Akaratos,verekedős,dobálós.Nem jár még,pedig már 8 hónaposan felállt.Kis megfontolt leányzó.

86centi,11kiló lehet kb,23-as a lába.

Beszélni:anya,apa,cica,kutya,cicc cicc,hörcsög,vau vau,pápá,enyém,egy kettő,szia,csiki csiki.De az enyém és az egy kettő van terítéken,a többit nem mondja hónapok óta.Most jött ki az 5.foga,1 hét kb és kijön a 6. is.Doki szerint alul is jön 2.Amilyen hamar kijött az első két foga,5hónaposan,úgy most lemaradt a többi babához képest.

REggel kel fél7kor,alszik 11-12től 12-14ig(eléggé változó,sokszor csak egy órát alszik),utána este fél8tól alszik.Nekem sose kellett altatni,el van magában.

Szeret labdázni,guritja és rugdossa ha áll.Tologatja a tolhatós játékokat,az etetőszéket.Felmászik ágyra és le(mondjuk már régóta tudja),most fenn van a babakocsija is takarítás miatt,ebben üldögél,álldogál és tologatja.Szeret billentyűzettel,egérrel,tv kapcsolóval és telefonnal is játszani.

Nekem is minden eszik már,de kedv függő.Viszont elkezdte a köpködést is.Ha kis ételmaradék a nyelván marad,kiköpködi.

Reggelire tejbekekszet,babapiskótát,müzlit,zabpelyhet eszik.Vagy szendvicset kakaóval vagy tejjel.Ebédre valami főzelék általában,én sokszor főzök neki külön,mert párom válogatós és amiket szeret,az a kicsinek nem túl értékes szerintem.Du eszik pudingot vagy kefírt,joghurtot,gyümölcsöt.Vacsira meg tejpép és abba tápszerpor vagy tejbegríz.

2013. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 14 hónapos 11kg 81cm. 12 foga van és most jön 2 egyszerre. Egy éves kora óta jár, már szalad. Egész nap meg sem áll. Reggel 8 körül ébred, ebéd után 1-1,5 órát alszik, aztán este 11-ig fenn van, nem hajlandó aludni.. A könyvek nem kötik le csak rágcsálja, dobálja őket, labdázni nagyon szeret. Mond pár szót: baba,mama, papa, kell, elment, labda (ladda). Enni mostanság a fogzás miatt csak pépeset hajlandó, pedig már szépen ette a darabos ételeket is.Nagyon sokat pakol, a játékok kevésbé érdeklik, inkább az kell neki amit nem szabad :) Sétálni érdekes módon nem szeret az utcán, 5 perc után leül a földre így mindíg babakocsival indulunk útnak. :) Nagyon apás, miután az apja hazaér a munkából nem foglalkozik velem :)
2013. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen "rosszak" a 13-15 hós gyerekek? :)


A Fiam dec. 4-én lesz 14hónapos. 10.300gr. és 81cm-er.

Már 10hónapos kora óta megy, 11hónapos kora óta fut.

Keveset beszél: Anya, kedvenc mondókájából pár szót. Imádja a mondókákat, a zenét, mindenre táncol (de szó szerint). Minden nap mondókázunk :)

Mutatja a fejét, pocakját, szemét, lábát, fésülködik és megfésül minket is. Tudja hol a TIK-TAK, mondja is. Ha mondom neki, hogy "hozd ide a könyvet/labdát akármit és mutatok a tárgyra akkor oda hozza.

21-es lába van, és 4 és fél foga :) Nem kapkodja el :)

Mindent eszik, de a teljesen darabos kajával hadilábon vagyunk.

Reggel fél 9-9 között kel, délben alszik 1,5 órát és még délután kb. 40percet. Nem tudom még átállítani a napi 1 alvásra, mert nem alszik el este fél 10-nél előbb.

Egyáltalán nem kell altatnom már 5-6 hónapos kora óta. Viszont éjjel még sztenderd felkel 1x, de már csak inni kap éjjel.

2013. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!