Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár babás kérdés?

Pár babás kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne pár kérdésem:


Elöszőr is, mikortól esznek kb. egyedül evőeszközzel a gyerekek?

Mikortól kezdenek beszélni? Nem csak szavak (Anya, APa stb.) hanem úgy igazán?


köszönöm


2013. nov. 25. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

enni 18-19 hónaposan kezdett, egyik napról a másikra, nem nagyon adtam neki másik kanalat közben, mert nagyon kente és nem szeretek foltot mosni, aztán egyszercsak kivette a kezemből, és eszik szépen, 10%t ken szét.

még nem beszél, 21 hónapos.

2013. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam 18 hós, de még nem eszik evőeszközzel, sajnos.

Ő is még csak szavakat mond, utánozza az ő saját kis módján amit mi mondunk, van mikor az egész szó sikerül neki, van mikor csak pár betű belőle.

2013. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én már 1 évesen adtam kanalat a kezébe,hogy had próbálkozzon. kb 18 hós kora ota eszik egyedül.persze ekkor még minden kajás volt.


a beszéd az változó. van olyan gyerek aki 1,5 évesn már mondókákat mond,és van aki még 2 évesen is csak szavakat.

az enyém most 2,5 éves-és most kezdett el többszavas mondatokkal beszélni

2013. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18 hónapos, most egy hónapja önállóan eszik, és szépen iszik rendes pohárból is. Beszélni... Hát ez nehéz kérdés, ő korához képest viszonylag jól áll, 8 hónaposan kezdett szavakat mondani, most kb. 50 szót használ, de van olyan nap, hogy ehhez jön még 5-6, elég hevesen fejlődik. Két szavas mondatokba már rendezi őket, el tudja "mondani", hogy mije fáj pl. (foga, buksija, ha beütötte, ilyesmiket). Szóval eléggé szuper már a kommunikációja, de azért ez még nem folyékony beszéd.
2013. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!