Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti olvastok már esti mesét...

Ti olvastok már esti mesét 1,5 év körüli vagy kicsit idősebb babátoknak? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés
Nekem a kislányom 18 hónapos lesz, nagyon szereti a könyveket nézegetni, napközben vagy 10-15 képes könyvet megnézegetünk, de inkább mutogatja-mondja mit lát benne. De ezek inkább képeskönyvek, nem igazán engedi elolvasni azt a pár mondatot sem. Este meg elalszik a tápszerrel magától, így alakult. Néha lelkiismeret furdalásom van, hogy nem mesélek neki este, dehát ha elalszik magától?
2013. nov. 25. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyenlőre ennyi mese is mese. :) A fiam 2,5 évesen kezdte el végighallgatni a rövid meséket. Addig mindig ellapozott, kivette a kezemből, ő "olvasott". Előadott mindenféle sztorit a képek alapján. 25 éves kora óta tudok neki pl végigolvasni egy Bogyó és Babóca könyvet. Azt hittem, hogy milyen gáz a helyzetünk, és milyen égő, hogy a fiam még akkor kezdi el engedni, hogy olvassak neki, aztán kiderült, hogy más gyerekei is így csinálják. Szerintem az a fontos, hogy üljetek a könyv előtt fekvés előtt. Majd akkor fogod tudni neki elmesélni a sztorit, amikor készenáll rá. :)
2013. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi 2 éves korában kezdtünk mesélni a kisfiamnak esténként, addig egyáltalán nem érdekelte. A most 19 hónapos kislányom már más történet, ő a mesélésbe nőtt bele, 1 éves kora óta hozza a könyvet, leül, és végighallgatja. Mondókás könyvek, Boribon való neki, de a naggyal most a Mazsolát olvassuk, az szerintem nem az ő korosztályának való, ennek ellenére élvezi.

Szerintem a legtöbb 1,5 évesnek nem olvasnak esténként, ne legyen lelkiismeret-furdalásod emiatt. Majd meséltek neki pár hónap múlva.

2013. nov. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk onnantól volt esti mese, amikortól megült rendesen az ölemben (kb. 6 hónapos kor? nem emlékszem már pontosan).

Az elején természetes, hogy mi is kis textilkönyveket nézegettünk, lapozgatni próvbáltunk (megrágtuk :), majd megmutattuk a tárgyakat, megneveztem az állatkákat, esetleg egy-egy kisebb dalt vagy mondókát mondtam hozzá vagy azt a mondatot, ami a keményebb kiskönyvek alján van a nagy képnél.

Olyan 1,5-2 éves kora körül már elővettük a klasszikus leporellós könyveket- sok színes kép, kevéske szöveg.

Amikor olvastam belőle, akkor az ujjammal mutogattam a szereplőket, hagytam, hogy ő fordítgassa, fejére tegye stb.

2 éves kora körül, vagy után már a kis alakú, papírkötéses kiskönyvek is mentek- pl. thomas sorozat, amit a mai napig imád. Itt az egyik oldalon kép, a másikon kb. 5-6 mondatnyi szöveg van, olyan 15*10 cm-esek és olyan 20 oldalasak lehetnek.

A nagyobb alakú könyvekből a mondókások, éneklősek mentek, illetve a Szalay kiadónak vannak filléres színes A/5 méretű kis mondókás könyvecskéi, egy oldalon 1 mondóka sok színes képpel.

2,5 éves kora körül már nagyobb mesékkel is elkezdtem próbálkozni.

Most 3,5 éves- szereti a Szutyejev meséket is pl. ahol már kevés és kisebb kép van és sok szöveg, a nagy Thomas mesekönyveket, az A/5 de vagy 30 oldalas Oroszlánkirályt, a kifejezetten nagyalakú, nehéz mondókás könyvet, ahol ő lapoz és énekel.


Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, viszont minden nap mondókázz és olvass vele. Természetes lesz számára, megszokja, megszereti. Ha mostanában néha inkább a fejére teszi a könyvet, akkor se add fel, most ilyenje van. Ha 2 héten keresztül ugyanazt kell olvasni, az is természetes (még nálunk is van ilyen, az Oroszlánkirályt már lassan megutálom :)))

Nálunk az olvasás az esti rutin része, de mi úgy csináljuk, hogy vacsora-mese-fürdés és alvás. Így mesélni a kanapén ülve szoktunk, ő az ölemben és csak ő lapozhat :)

2013. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 éves, még nem hajlandó meghallgatni a mesét, pedig szoktunk próbálkozni. Majd talán később, vagyis remélem.


Valószínű, hogy még a lányod sem igényli a mesét.

2013. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

15-16 hónapos kora körül vezettük be a rendszeres esti mesét. Előtte is sokat nézegettünk könyveket, de akkortájt simán Végigülte a Bogyó és Babóca mesekönyveket. Aztán másfél éves kora körül jött az Anna, Peti és Gergő sorozat. Abból egy fél könyvet is szó nélkül meghallgatott.

Ő nagyon szereti a könyveket, meséket. De pl barátnőm kislánya 2 hónappal idősebb a lányomnál, ő nagy ritkán meghallgat egy-egy Boribont, és ennyi.

Én a lányommal könyvtárba kezdtem járni nemrég. Mindig talál könyvet, meg diafilmeket is szoktunk hozni. Azt is nagyon szereti, kb 16 hónapos volt, amikor kaptunk egy vetítőt ajándékba. Nagy sikere volt azonnal.

2013. nov. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megosztottátok, hogy mit és hogyan meséltek. Nálunk is szereti a kislányom a könyveket lapozgatni, nézegetni, de inkább napközben nézzük, igazából a klasszikus ESTI mese marad még el, mert elaszik a tápszeren. Erre voltam kíváncsi, hogy este meséltek-e.
2013. nov. 26. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!