Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kislányom nem...

7 hónapos kislányom nem fordul meg, és nem mászik, kúszik, sőt utál hason lenni. Baj? Tudsz mondani vmilyen fejlesztő gyakorlatot, ami segít?

Figyelt kérdés

Ha felültetem egyedül ül, nem dől el, oldalra és előre hajol a játékokért, majd visszaül. És most elkezdte próbálni ülésből felhúzni magát a kiságyban.

Oldalra fordul, sőt úgy is szokott elaludni.

Mióta ül, azóta szinte lehetetlen lefektetni. Persze ha jó a kedve mindig próbálom hasra tenni és játékkal ösztönözni, de pár perc után sírni kezd.

Közel 10 kiló és 77 cm, gondolom ez sem könnyíti meg a dolgát :)


2009. nov. 20. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne elvinni fejlődésneurológiára, ott megmondják, baj e. De tényleg lehet a súlya miatt van. Igazából nekem csak az a furcsa, hogy nem fordul meg. a többire még akár rá is ér.
2009. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Az én kislányom későn kezdett mindent. 8 hónaposan kezdett forgolódni, 10 hónaposan ült fel és most 15 hónaposan kezd rövid távokat megtenni önállóan. Ne aggódj, ő tudja mikor kell elkezdenie.
2009. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden babának más a bioritmusa. Ők tudják, hogy mikor mi a jó nekik. Bár lehet, hogy valóban el kellene vinned egy szakemberhez, aki szakvéleményt tud róla adni. Az én kisfiam 4650 grammal született, az osztályon ő volt a legnagyobb baba. 4 hónapos korára már megfordult mind a 2 irányba, 6 hónapos korára (akkor 9 kiló körül volt) már négykézláb kotort. Most 10 hónapos, 11890 gramm és már egyedül 2-3 lépést megtesz. Tehát nem biztos, hogy a súlya miatt nem forog, mászik. Próbáld meg labdával, ösztönözni. Vagy a kedvenc játékát tedd tőle elérhetetlen távolságra, próbáljon érte menni. Aztán ha elérte, dícsérd meg, tapsolj neki, énekelj.
2009. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Én sem aggódnék...szerintem ha ül már, akkor az jele annak hogy rendesen fejlődik.Jó nagy baba!
2009. nov. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is 7 hónaposan ült de nem forgott, majd hirtelen 2 hét elteltével már oda-vissza, és imádja. Torna minden nap 10 percig,+ hason amig bírta.

[link]

2009. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló bajok voltak és fejlődésneurológiára kerültünk. Ott igaznak bizonyultak a feltevéseim, hogy gond van. Dévény tornára jártunk és minden rendbe jött pár hónap alatt.

A gyógytornász szerint az ülés a leglényegtelenebb nagymozgások egyike mozgásfejlődési szempotból.

Ne legyél nyugodt. Ha esetleg hypotónia vagy más a gond, az tornát, odafigyelést igényel.

Nem vészmadárkodni akarok, de mai napig áldom az agyam, hogy nálunk időben lett észrevéve és kezelve a probléma.

2009. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a válaszokat!

Tök jó a link, köszi :)

2009. nov. 27. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!