Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Heti 5 dkg-ot hízik csak a 7...

Heti 5 dkg-ot hízik csak a 7 hónapos fiam, meddig ne aggódjak?

Figyelt kérdés
Már régóta csak ilyen keveseket gyarapszik.2 foga már kint van,készülődik a következő kettő,mert fehérlik az ínye.nagyon keveseket eszik,már hozzátáplálunk 4 hós kora óta.még szopik. Akármit is csinálok nem eszik normális mennyiségeket.Amikor a 2 kis fog kibújt pár napra rá olyan szépen evett,annyira örültem,de most megint katasztórfa. Mit tudnék csinálni,hogy jobban gyarapodjon,vagy többet egyen? 7150 gramm és 70 cm. Örökmozgó.
2009. nov. 20. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Tökéletes a súlya, nincs miért aggódnod!

Írd le, hogy mennyit eszik egy nap, hátha valakinek van ötlete! :)

2009. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mostanában az új szokás,hogy szinte egész éjszaka szopik.Nem tudom mennyit,de nincs sok tejem,de muszáj valahogyan fenntartanom ezt a kicsit is mert a tápszert nem hajlandó megenni,már mindent kipróbáltunk,még kakaót is készítettünk belőle.tejallergiás így Pepti-t kellene enni.délelőtt gyümölcs kb.100 g,és akkor már tök jól evett. 1 körül főzelék.valamilyen húsos,de sajnos a zöldéségeket nem szereti ezért a gyümölcsös-húsosba csempészek 1-2 kiskanál zöldséget.ebből is minimális 50-100 g-ez a plafon- között. délután szopi van,kb.80-90 g. este Sinlac 100 g vízből és ha ezt megeszi boldog a család. pl.ma először 10-kor kínáltam keményen 3 kanál gabonapépes gyümölcsöt evett meg. 1 körül 50 g-nyi alma-csirkehússal.
2009. nov. 20. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem írtad le, miket iszik!?

Nekünk is gond volt pár napig az evéssel mert a foga miatt szívesebben rágcsált ÉN meg megszokásból mindent pürésítettem :/

2009. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen az én kislányom se evett több szilárd ételt ( néha csak 1/4 üvegnyi bébiételt vagy pár kanálnyi gyümölcsöt), sőt talán még ennyit sem. Én nem adtam neki Sinlacot sem..csak szopott. A heti 5 deka nagyon szép eredmény egy 7 hónapostól. Gondolom, bőven ledolgozza, amit megeszik. A kislányom is pont ennyit hízott ennyi idősen :)))
2009. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A heti 5dkg nagyon szép eredmény,főleg hogy ennyit eszik a babád!!!!!!

Nálunk ugyanez volt,bár az én kisfiam még csak 5 hónapos,de éjjel-mi mértük-nagy mennyiségeket evett,többször felébredt enni,és nappal csak ímmel-ámmal eszegetett.Teljesen ki voltam borulva emiatt,aztán elhatároztam hogy leszoktatom az éjszakai szopiról,max egyszer adok neki hajnalban.

Eleinte nehezen ment,teát adtam-volna-szopi helyett,de nem nagyon kellett neki.Pont ez volt a jó benne,mert

egészen pici tea után visszaaludt,én lefejtem a tejet amit megivott volna ,hogy a tejtermelés ne csökkenjen,és kb 1 hét után már csak 2x ébredt szopizni,pár napja pedig csak 1x kel 3 körül.Ja és a lényeg,hogy emiatt nappal

sokkal többet eszik,bár inkább csak önmagához képest többet,de én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a teljesítménnyel.Ja és a teázás sincs éjjel.Este 7-8 körül eszik,utána 11-kor egy darabig álometettem ha felébredt ha nem,és amikor napközben már jókat evett,már nem volt szükség az álometetésre sem.

Drukkolok neked,mert lelkileg is és fizikailag is fárasztó

a nappali evéseket éjjel pótolni.

Andi

2009. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

napi 1dl teát iszik meg,sőt még néha ezt sem.

Sajnos nem csak azóta eszik ilyen keveseket nappal amióta éjszaka szopik,hanem kb. 4 hós kora óta.vannak rosszab és jobb napok.ez a heti 5 dkg is már hónapok óta van.ezért aggódom.

2009. nov. 21. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!