Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódjak a 8 hónapos babám...

Aggódjak a 8 hónapos babám értelmi fejlődése miatt?

Figyelt kérdés

Mozgásfejlődésben eléggé előre jár: ül, áll már két hete, mászik. De sokmindent nem csinál. Nem hallgat a nevére. Nem érti meg, hogy nem szabad, sem semmi egyszerűbb felszólítást. (Azt olvastam, kéne). Ha a szeme előtt letakarok egy játékot, nem emeli fel a takarót. Keveset gagyog, és akkor is nagyon ritkán használ mássalhangzókat.

Igaz, érdeklődő, állandóan pakol, folyton vigyorog, és szerintem a tekintete is értelmes.

Volt így valaki? Szerintetek ráér még ezekkel, vagy mutassam meg valahol?


2010. dec. 16. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja a babádnak:)
2010. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki tette a bogarat a füledbe, melyik "kedves" családtag? :-)) Amúgy szerintem is tökéletesen fejlett a babád a korához képest.
2010. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, a Ranschburg Jenő könyvében olvastam, hogy ilyen idősen már szokták ezeket csinálni.

Amúgy köszi! :)

2010. dec. 16. 09:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt figyeltem meg, hogy amikor a mozgása fejlődött a babámnak, pl. amikor elindult, akkor szinte megállt úgy mond a "beszédben", még azokat sem mondogatta, amiket előtte már tudott. De ahogy pár hét alatt megtanult stabilan járni, újból elkezdett gagyogni. Szerintem egyszerre még nem tudnak annyifelé koncentrálni.
2010. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!