Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell megtanulnia...

Mikortól kell megtanulnia egyedül enni?

Figyelt kérdés
Kis falatokat a szájába rakja, de a főzeléket még nem adom úgy neki, hogy kanalazza magának. Próbálom tanítani neki, hogy fogja a kanalat, de nem érdekli. 17 hónapos.
2013. nov. 28. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mire óvodás lesz, addigra kell tudnia egyedül enni.

Hogy addig mikor sajátítja el egy gyerek, az sok mindenen múlik.

A gyerek érdeklődésén, azon, hogy mikor hagyja a szülő kibontakozni egyedül stb. stb.


Én pl. nem szeretek etetni, ezért korán a kezükbe adtam mindent. 14-18 hónapos koruk között tanulták meg a kanalat is használni (leveshez), villát már korábban is.

De nem kell ilyen korán egyáltalán.

2013. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit könyvel olvastam erről, ott azt írták 1,5 éves kortól szorgalmazzuk az egyedül evést. 2 éves státuszon már megkérdezik, eszik-e egyedül.

Én úgy kezdtem (15-16 hónapos volt) hogy ő is kapott egy kanalat és én közben etettem, így próbálgatta, nyilván kevés sikerrel kezdetben. 17 hónapos kora óta maga eszik, először a joghurtféléket sikerült megenni egyedül, majd az ebéd is gond nélkül ment. De ehhez tényleg kell, hogy érdekelje. A keresztfiam már elmúlt 2 éves, még épp csak hozzákezdtek a tanítgatáshoz, mert egyszerűen nem érdekelte. Szóval még semmiről sem vagytok lekésve, főleg mert szerintem azért ha később kezdi, hamarabb megtanulja, mert ügyesebb a keze a többi tevékenység miatt, amit egyébként végez.

2013. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más. Az enyém sem evett még szépen ilyen idősen de már próbálgatta. Igaz én két kanállal etettem. Az egyik az ő kezében a másikkal meg én etettem. Így szép lassan megtanulta. Két éves kora körül már teljesen önállóan evett, előtt is egy jkét hónappal de akkor előfordult, hogy elfáradt és oda adta a kanalat, hogy etessem.
2013. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányom szeptemberben múlt kettő. Tud(na) egyedül enni, ha akar(na), de rendszerint játékot csinál belőle. Már bebizonyította, hogy milyen ügyes is tud ő lenni, ha akar, de mostanában csak bohóckodik. A kanállal belecsapkod a levesbe, direkt a földre kanalazza, gondol egyet, és feldönti a tányért. A darabos ételt a földre dobálja. És közben nevet. Úgyhogy visszatértünk az etetésre, úgy, hogy én egy kanállal etetem, ő meg a másikkal ügyködik.
2013. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valóban a 2 éves státuszon kérdezik, egyedül eszik-e, de ennyi idősen még megfelelő az is, ha kézzel eszik. Tudom, a fiam ekkor még mindent kézzel evett (a főzeléket is, én meg hagytam), a védőnő azt mondta, ez is jó, a lényeg, hogy ne nekem kelljen etetni. Tisztán evőeszközzel az ovikezdésre kell megtanulniuk, de a túlnyomó többségnek azért ez már jóval korábban sikerülni szokott.
2013. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányom kanállal kb 18 hónaposan már evett egyedül levest és főzeléket (villával 13 hónaposan szilárd főtt zöldségeket már simán pakolt a szájába.


Szerintem hagyd "játszani" abból fogja megtanulni, nem a véresen komoly evésből :)

2013. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!