Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Szent István kórházban...

Annta kérdése:

A Szent István kórházban szülhet az aki Újpesten lakik?

Figyelt kérdés
Még nem aktuális, de tervezgető típus vagyok. Érdekelne, hogy a kismama választhatja e meg (nem csak elméletben, gyakorlatban is) a kórházat, ahol szül.
2013. nov. 30. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, de akkor terhesgondozásra is célszerű oda járni.
2013. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért akarsz ott szülni? Brrr... Én kétszer szültem ott, mert ott dolgozik az orvosom, de ha lehetett volna tuti, hogy máshova megyek.
2013. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
engem is ez érdekelne, miért szeretnél ott szülni? Én is csak a doki miatt kerültem oda, de legközelebb máshová megyek
2013. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, de terhesgondozásra is oda kell járni.


Én is ott szültem, ami még hagyján, de a szülés utáni négy nap maga volt a halál. Lehet, hogy bababarát kórháznak hívják magukat, de hogy nem mamabarátok az tuti! Ha teheted, ne menj oda szülni!

2013. dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A törvény értelmében BÁRMELYIK kórházban kötelesek ellátni a szülő nőt.
2013. dec. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért akarnék oda menni szülni, mert ott dolgozik Dr. Kassai Enikő, akinek nagyon jó hírneve van, illetve mert bababarát kórháznak mondják. Miért írtátok, hogy nem mamabarát? Mik a negatív tapasztalatok konkrétan?
2013. dec. 2. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Az orvos és a szülésznő a legkevesebb, nekik muszáj jól dolgozniuk, bíztató szavakat mondani, hogy ne félj, nincs semmi baj.

A csecsemősök viszont már nem ilyenek, legalább is a legtöbb. Riogatnak, hogy ha nem szoptatsz akkor nagy baj lesz, ha nem gyarapodik a baba, nem engednek ki a kórházból, kb tiltják a tápszert, a cumisüveget ha meglátják ejnye-bejnyéznek. Folyamatosan stresszelnek téged. Persze, megmutatják, hogyan kell szoptatni: a mellbimbód belegyömöszölik a baba szájába akinek a fejét szoosan tartják, nehogy kiköpje. Az én babám már vörös fejjel szinte fuldoklott, annyira erőszakosak voltak velünk és hat hétig rá se bírt nézni a mellbimbómra, ha meglátta azonnal tiltakozni kezdett. Be is sárgult szegény a kórházban, kék fény alá kellett tenni, ott sírt szegény már ki tudja mióta, mikor odamentem, hogy jó, akkor jöttem szoptatni és megláttam, ahogy itt sír. Csecsemős persze sehol, pontosabban kávézott és fecserészett a másikkal, egyem a lelkét. A rádió az bezzeg szól, ott ahol az inkubátoros babák vannak, persze nem hangosan, de bem hiszem, hogy Caramel dala kell nekik...

A fürdetés az meg egy vicc, jó, persze van egy pár baba, akit meg kell fürdetni, de én még a tányért is alaposabban öblítem el.

Az ágy meg... Lehet hogy a kórházbak nincs ennyi pénze, de azok a szivacsok biztosan nem valók egy friss gátmetszéses, szoptatni kívánó kismama feneke alá. A gátmetszéses kismamáknak ugyan betettek minden szobába EGY darab olyan széket, aminek a szivacsa középen lyukas, hogy mégse a sebeden ülj, de kb annyi mint halottnak a csók. Akkor már inkább az ágy.

Én decemberben szültem. Mindenhol azt hajtogatják a szakmabeliek, hogy 22-25 fok között az ideális a szobahőmérséklet egy újszülött számára. Hát komolyan mondom, meg legetett dögleni, olyan meleg volt! És nem csak rólunk, a hormontúltengéses kismamákról, hanem mindenkiről.


Szerintem egy bababarát kórháznak mamabarátnak is kell lenni: tisztességes ágy (amit nem csak akkor húznak át ha már kiengedtek a kórházból), kismamánként egy gátmetszéses szék, rendes kaja, odafigyelő, gondoskodó (nem csak kötelességből) csecsemősök, rendes kaja, hogy a szülésben, állandó szoptatásban és babasírás-hallgatásban kimerült kismamák erőre kaphassanak, rendes világítás, kézmosó szappan, stb.

Én még egyszer nem szülök abban a kórházban, az tuti, akármennyire kedvelem az orvosom és a szülésznőm. Az istvánnál még az otthonszülés is jobb! Szerintem...

2013. dec. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

* És nem csak rólunk, a hormontúltengéses kismamákról, hanem mindenkiről folyt a víz.


Bocsi a hibákért, telóról írok.

2013. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden szavaddal egyetértek, ugyan ez a tapasztalatom. Hozzánk 3. nap jött be egy csecsemős, hozott pelenkát, köldökápoló cuccot, kérdezte, hogy mindenkinek megy-e a szoptatás és teljesen megdöbbent, hogy még senki nem volt nálunk, 1 db pelenkát nem kaptunk, nem mutatták meg hogy kell köldököt ápolni, pelenkázni, szoptatni stb. (Persze nem vagyunk nyomorékok, rájöttünk mi magunktól is, de azért nem így kellene.) Előtte 3 napig egy csecsemős sem járt a szobánkban, ha mi mentünk hozzájuk szoptatási segítséget kérni, akkor az első reakció az volt, hogy "mért nem a szobájában szoptat??", utána meg az amit az előttem szóló leírt.

És igen, az ágyak szörnyűek, 4 nap után úgy fájt a hátam, hogy sírva mentem haza. A kaja rettenetes, azt ettem csak amit a család hozott és az osztályos nővérek nagy része is rettenetesen undok.

2013. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 9. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!