Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem? Már teljesen...

Hogyan kezeljem? Már teljesen el vagyok keseredve! Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés
A kislányom 8 és fél hónapos és azon kívül hogy forog és kutyázik még nem tud mást. A napokban elkezdett próbálkozni a felüléssel. Az a baj, hogy ha nem sikerül felülnie (az oldaláról próbákozik) kétszer még megpróbálja és ha nem sikerül hasra vágja magát és csak ordít. Próbáltam már a sírni hagyást, de aztán annyira belemelegedett hogy nem tudta abbahagyni a sírást. Próbáltam, hogy segítek neki a helyes módszerrel felülni (megbillentettem a csípőjét), de nem tehetem mert akkor nem tanulja meg egyedül. Mi a jó megoldás? Egész nap csak "kiabál" mert nem sikerül neki felülni. A forgást is csak ösztönzéssel tanulta meg.

2013. dec. 1. 10:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kúszik is.
2013. dec. 1. 10:21
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Én az én gyermekemet nem segítettem soha felülni.

Hanem én ültetve raktam le , aztán egy idő után valahogy magától is fel ült le feküdt.

Körbe pakoltam játékokkal és játszott amikor elfáradt akkor lefektettem.

2013. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én gyermekem elég pufi volt csak 12 hónaposan kezdett el járni.
2013. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%
védőnő mit mond? Ez elég kevés egy ekkora gyerkőctől. Lehet ronda dolgok előjele, hogy nem hajlandó mozogni. Egyébként, ha nem mozog, később nagyobb (jóval nagyobb) esélye lesz disz dolgokra (részképességzavarok: diszkalkulia, gráfia,lexia)
2013. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne siettesd, ha kúszik, kutyázik ,abból hamarosan mászni fog, és ,majd a mászásból fel fog űlni.... ha megnyugtat nagyobbik lányom 11 hónaposan ült fel először egyedül, nem kúszott, előbb állt fel, mint mászott, szóval semmit sem tankönyv szerint csinált, majd 2 hét leforgása alatt felállt-el kezdett mászni, 2 napig bútorok mellett lépegetett, s 14 hónaposan elindult... semiben sincs lemaradva , 2,5 éves, 2 évesen már folyékonyan-választékosan beszélt, a mondókákat hallás után visszamondja.... szóval messze nem kell rosszra gondolni! Hagyd a saját ütemében haladni!
2013. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!