Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezd már el beszélni...

Mikor kezd már el beszélni 19hós kislányom?

Figyelt kérdés

Még csak alig pár szót mond,pl..hogy tá-tányér,ba-baba,díí-Dóri,aja-anya,vau..és ezekhez hasonlót!


Nem kevés ez?

Egyébként mindent megért amit mondok,és ha valamit szeretne azt el tudja "mutogatni" amit persze én értek is,de vajon ez jó? Nem kéne inkább hülyét játszanom?

Annyira szeretném már hogy csacsogjon :)

Most karácsonyra hoz neki a jézuska chi-chi love kiskutyát,aminek mondani kell,hogy ül,fekszik,alszik,pitizz..stb utasításokat és elvégzi azt a kutya,arra gondoltam hogy talán ezzel ösztönözni tudjuk hogy mondja ki hogy ül.


2013. dec. 1. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
nem a hülyét kell ilyenkor játszani,hanem a süketet.családba volt ilyen gyerek,csak mutogatott.orvos tanácsolta.pár hét mulva gyönyörű mondatokba beszélt.de még ráértek szerintem :)
2013. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagylányom kb 2 évesen kezdett beszélni, ennyi idősen nagyjából ennyit tudott, mint a kislányod.

Ne játszd a hülyét, ugyan mi értelme?

Az ül, fekszik, alszik, pitizz...

Gondolod, hogy ez fogja ösztönözni? Tök nehezen kimondható szavak...

Jó, hogy nem a katasztrófavédelem szót akarod neki megtanítani :)

2013. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:D

persze nem konkrétan azokra a szavakra,csak hát ha látja azt hogy én mondom a kutyusnak,és akkor ő is elkezd próbálkozni vele,vagy nem tudom..

2013. dec. 1. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elmaradva, ne aggódj miatta! Van, aki ennyi idősen már folyékonyan beszél, de van aki ennyit sem, mégsincs semmi baja. Majd ha úgy érzi, akkor fog mondani több szót is. A nagy fiam ennyi idősen folyékonyan beszélt, a kicsi meg most 16 hónapos, és sok mindent mond, de a többségét csak értem, ha mutatja is, mert nem tudja elég érthetően kimondani.


Szerintem a kutyánál hatékonyabb módszer az, ha sokat játszik más korabeli gyerekekkel. Velük hamarabb megtanul kommunikálni, mert te mindent megértesz, de a másik gyerek nem, tehát erősebben próbálja neki megmagyarázni a dolgokat, plusz tanul is tőle. Fejlesztik egymást, tényleg ez a legjobb fejlesztés.

2013. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyan! A lányom 20 hónaposan mondta ki az első szavát! Ha 2 éves korig nem lett volna egyetlen értelmes szava az sem lett volna gond. Lényeg, hogy kommunikál!
2013. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egy ismerősünk járt hasonló cipőben,ezért elvitték a gyerkőcöt Dévény tornászhoz, hátha tud nekik segíteni. Ott azt a tippet kapták, hogy fektessék a gyereket egy nagy pokróc közepére és lóbálják (a két szülő természetesen) minden este 1 héten keresztül. Nem viccelek, a gyerkőcnek azóta be nem áll a szája, folyamatosan dumál. :D
2013. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban a hintázás és az ugrálás sokat segíthet!
2013. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!