Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el a babátok...

Mikor kezdett el a babátok beszélni? A kislányom 16 hónapos lesz és nem nagyon mond szavakat 1 párat igen de nem sokat és a szüleim emiatt piszkálnak. Mik a normális határok?

Figyelt kérdés
Egyébként mindent megért.És elég jól megérteti magát.Ill babahalandzsa az megy.Csak a szüleim mondogatják h el vagyunk maradva mert én ilyen idös koromban már elég sok mindent mondtam állítólag.Szerintetek is elvagyunk maradva?Meddig normális hogy nem beszél?
2010. nov. 3. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Az enyém 20 hónapos lesz és szintenapról napra több szót mond, de ez csak pár hónapja van így.

16 hónaposan szerintem alig pár szót mondott, aztán nyár végén beindult.

Most viszont egész nap be nem áll a szája:-))))

Úgyhogy nyugi.


Ja régen már 1 éves bilin ültünk... az idő mindent megszépít.

2010. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

előző

az enyém is lány

2010. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 évesen kezdett két-három szavas mondatokat mondani, a lányom pedig már 20 hónapos kora óta beszél folyékonyan. Gyerekfüggő szerintem. 16 hónaposan abszolúte jó "helyen" van a lányod a pár szóval.


Ja, és a szobatisztaság még várat magára.. Lányom most 23 hónapos, fiam szintén 2,5 évesen lett szobatiszta. Nem lóverseny ez :)

2010. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na igen ez a szoba tisztaság még nagy téma nálunk.Már 8 hónaposan mondogatták h tanítsam szobatisztaságra mert az alsó szomszéd lánya 9 hónaposan bilizett.Az én kislányom meg fél a bilin.....A szavakkal az agond h pl régen is mondott szavakat pl autó vagy ajtó de azokat nem mondja hanem helyette mondja h szia meg anya.
2010. nov. 3. 22:55
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

az enyém fiú, kb ennyi idős lehetett, amikor felírtam minden szót, amit érthetően mondott több száz szavas szókincse volt, 18 hónaposan már olyanokat mondott: Apa elment Dunába autóval. Soha nem halandzsázott, soha nem keverte a betűket, tökéletesen ragozott mindig.Még a gyerekorvosok is le voltak döbbenve, hogy ennyire szépen beszél.

Ő volt az idősebbik, a kicsi nem mondott semmit, illetve valami teljesen érthetetlen halandzsát, pár szót talán anya, apa, már 2 éves volt, mikor a nagyobbik mondta, rájöttem anya a Zalán horvátul beszél. És nyár végén 25 hónaposan elkezdett beszélni, most már (28 hónapos) mondatokban beszél. De sok betűt kever ( k helyett t, b helyett d stb) nagyon édes.


Úgyhogy nem tudom, nálunk egyik sem volt az átlag. Egyikük nagyon korán a másikuk nagyon későn kezdett beszélni. Vagy pont ezért átlagosak, mert mindkettő tökéletesen belefér.

2010. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22:47

Nálunk is szokták nagyszülők kérdezni a bilizést:-)))

2010. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mesélj neki minden este lefekvés előtt mesét. Akik ezt teszik,a babájuk 1.5 évvel meghaladja a korát, hamarabb kezdenek el beszélni, sokkal nagyobb lesz a szókincse.

De szerintem sincs elkésve a babád beszédben.

2010. nov. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiam is 16hónapos, és csak babául beszél. Ha érdekes szót hall, azt megismétli párszor, és annyi. Magától csak az anyát mondja felnőtt módon, semmi mást. Minden ciiii szi, ádábmmm és társai.

Mindent ért, mondok neki valamit és megteszi, megmutatja...

2010. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!