Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szaliciles alkohol helyett...

Kávétejszín kérdése:

Szaliciles alkohol helyett bórsav a köldökcsonkra? Biztos, hogy használhatom?

Figyelt kérdés

Most jöttünk haza a kórházból szülés után. :)

A doki egy rakás receptet írt fel, amiket ki is váltottunk, viszont nem tudtam, hogy mi mire jó.

Felhívtam a védőnőmet, és mondtam, hogy szaliciles alkoholt nem kaptunk. Elkezdtem sorolni, hogy miket kaptunk, és a bórsavra mondta, hogy "talán azt használjam a köldökcsonkra". Ha ő sem biztos benne, akkor hogyan merném használni? Használtam egyszer, de azért félek, első babám, nem vagyok tapasztalt, ráadásul egy bizonytalan védőnő még nagyobb bizonytalanságot kelt bennem.

Minden ismerősöm, akikkel beszéltem azt mondták, hogy nem a köldökre való a bórsav. :( Mit csináljak? Lehet baja, hogy bekentem vele? Kezeljem továbbra is ezzel? Naturlandos bórsav, 2%-os.


2013. dec. 1. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi borsavat nem is kaptunk, pedig egy rakás receptet kaptunk mi is. Nem volt a patikában sima alkohol? Mi sima alkohollal kenjük a köldökét sima 70% alkohol. Ilyet biztosan tartanak minden patikában. Két hetes a babám és már nyoma nincs a köldökének. Végi a kórházban is csak ezzel kellett kenni a köldökét, amíg a csipesz fent volt addig egy gézt is kellett oda tenni, utána pedig csak alkohollal lekenni egy fülpiszka segítségével.
2013. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kórházban mi is alkohollal kentük, a fent említett szaliciles alkohollal.

De ez most mi, hogy a védőnő nem tudta? :( Nem lehet baj ebből a bórsav dologból? Nincs itthon alkohol, akkor ma inkább hagyjam ki a kezelést, vagy használjam a bórsavat?

2013. dec. 1. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem használnám. Elmennék még egy nyitva tartó gyógyszertárba vagy az ügyeletes gyógyszertárba, ott megkérdezném vagy vennék alkoholt, amit már írtak, a 70%-osat, én is azt használtam mind a 2 gyerekemnél, recept nélkül is kiadják, csak pár forinttal több.
2013. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod a köldökcsonkra. Fertőtlenítő, akárcsak az alkohol.
2013. dec. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!