Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónap után lehet szülés...

8 hónap után lehet szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Én nem tudom, mi van velem.. alapvetően egy nagyon jókedvű, optimista, vidám, mosolygós ember vagyok, de az utóbbi időben, mondjuk pár hete minden és mindenki, beleértve a gyereket is vagy idegesít, vagy hidegen hagy.. a sírás kerülget néha, úgy érzem, semmihez nincs türelmem, máskor meg kiborulok mindenen... legszívesebben csak egyedül lennék.. most jön ki az eddig összegyűlt "teher"...? Járt valaki hasonlóképpen?
2013. nov. 20. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben mindenképp beszélnék erről valakivel.Az semmiképpen nem jó ha a gyermeked hidegen hagy,vagy épp idegesít.Mindenképp beszélned kell v.kivel,vagy doki vagy a párod.Már mondtad ezt a párodnak?
2013. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze, beszéltünk erről. Azért nyilván nem úgy hagy hidegen, hogy nem foglalkozom vele. Hanem eddig mondjuk azonnal akcióba léptem, ha sírdogált, most hagyom egy darabig.. nem értem magamat...
2013. nov. 20. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Megjött már mióta szültél? Nekem is ilyenem volt, egy hónapig minden nap bőgtem mert kiborultam mindenen és a gyerek is iszonyúan idegesített, aztán meg persze azért bőgtem mert haragudtam magamra. Aztán megjött és azóta semmi bajom. Nem lehet, hogy a hormonok?
2013. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok pedig már 1 éves a lányom.

Ingerült, lehangolt vagyok sokszor.

A lányomat többször van, hogy csak nézem közömbösen, teljesen idegennek érzem, sőt, szinte utálatot érzek iránta mikor üvöltve sír.

Aztán persze ha abbahagyja akkor megint szeretetet érzek, de az sem az az elsöprő erejű érzelem.

Nem tudom miért van ez velem és azt se tudom, mi lenne a kiút, pedig nagyon nem jó így.

2013. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, már menstruálok, de egyelőre eléggé össze-vissza... a férjem amúgy segít, amikor csak tud, pedig neki is van munkája bőven, mégis, még őt is képes vagyok cseszegetni. Nagyon remélem, hogy hamarosan elmúlik, bármi is legyen is ez..
2013. nov. 20. 18:17
 6/7 anonim ***** válasza:
igen ez azért van mert besokalltál a 8 hónap alatt. Sok nö kiakad hónapok után a bezártságtól ingerszegény környezettöl. Ezen kell változtatni ha tudsz és akkor jobban leszel. Kérj segitséget a baba ellátásában. Rokon baby sitter stb
2013. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, a segítség ilyenkor sokat számít! Nálam is később jött ez ki, és igen, kezdtem besokallni, kiütött a nem alvás, hogy nincs időm magamra stb...Aztán kezembe vettem a dolgokat és kialakítottunk heti 1 2 napot mamák segítségével, hogy rendbe kapjam magam, rendezzem a gondolatokat! Boldogan mentem ismét felnőttek közé, felnőtt témákról beszélni, élveztem a csendet, hogy el tudok intézni pár dolgot...A gyerekemmel is nyugodtabb lettem azóta! Sajnos az idő is beteheti a kaput, depire hajlamosít:( Esetleg próbálj meg barátnőkkel babás progikat szervezni, kiadni magadból a dolgokat olyankor, pároddal esténként megbeszélni ezeket, nagy támaszod tud ő is lenni! Kitartás!
2013. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!