Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel játszanak a kicsik...

Mivel játszanak a kicsik hónapra lebontva?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa a kérdés, és sokan le fognak szólni de inkább érdeklődök, mint nem....

Szóval terhes vagyok 13 hetes és most eszméltem rá ahogy nézelődtem a neten azt sem tudom milyen korban milyen játék adható nekik. Gondolom elsőre a színes mozgó tárgyak kötik le, utána a csörgők...de mikor érdemes pl beszerezni játszószőnyeget, bébikompot, plüssöket stb.

Lehet erről valahol olvasni. Nagyon kétségbe estem , mit fogok vele kezdeni, már most időben (na jó 8-9 hónapban) szeretnék gyűjtögetni neki ha valamit jó áron meglátok, de ehhez tisztán kell látnom mi az ami haszontalan mi az ami nagyon is fontos a fejlődéséhez. Köszönöm


2013. dec. 4. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem játszószőnyeget érdemes beszerezni, az én babám nagyon évezte (most 6 hós, de már nem köti le..). A bébikomp szerintem felesleges. Semmi értelme :) Van pár plüssünk, szereti őket gyömöszölni. Csörgője is van, de van, hogy csak a csokiszacsi, vagy vizespalack köti le. Van egy könyv, a címe Anya taníts engem. Érdemes beszerezni, sok hasznos tanács van benne:)
2013. dec. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ágy fölé helyezett körforgó dallama megnyugtatja a babát, és nem utolsósorban hozzájárulhat a napi rutin kialakításához, hiszen egy idő után az alváshoz fog társulni neki a megszokott dallam. Kezdetben a picik csak a piros-fekete-fehér színeket látják, érdemes olyan tárgyakat, rajzokat, puha könyvecskéket választani a babának, amely ezen színekre épül, így fejleszthetjük látását. Az első időben felesleges nagyméretű játékokat választani, hiszen a csöppnyi kezekbe csak pihe-puha pici játékok valók.
2013. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. dec. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az első 1 évben nálunk ezek váltak be: egy kiságyra erősíthető lepke (különféle hangokat adott ki), babahinta, pihenőszék, játszószőnyeg, textilkönyvek, fakanál, habverő, később hangot kiadó nyomkodós játékok, formabedobók, egymásba rakható játékok, tologatható bevásárlókocsi és a legvégén kemény fedeles könyvek. Rágókák, plüssök, csörgők nem érdekelték, bébikompot nem vettünk.
2013. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked Deákné, B. Katalin: Anya, taníts engem! c. könyvét. Jó ötletek vannak benne, hogy mikor, mivel játszik a baba és mivel tudod értelmesen lekötni. Sokszor nem is kell hozzá drága játék :)
2013. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 10 perce letöltöttem...olvasgatom
2013. dec. 4. 10:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Csörgő(6hóig max),távirányító,madzagok,távirányító,minden amivel nem lehet és távirányitó meg telefon.(6hótól)

Játszószőnyeget elejétől,bébikompot semmikor,plüss meg bármikor,de az annyira nem fontos úgymond,mert nem fejleszti.

2013. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a fiamon 6 hetes korában vettem észre először, hogy unatkozik. a kettes kanapé volt neki elkészítve,azon feküdt, nézelődött. utána vettünk neki játszószőnyeget és imádja-most 3,5 hónapos és rettentően élvezi, hogy rugdoshatja és birizgálhatja e lelógó dolgokat. nekünk egy csörgőnk van, amit az ikeából vettünk-egy kukac ami úgy van megvarrva, hogy kör alakú. most fogunk neki venni pihenőszéket, ami hinta is, mert van hintaszékünk, amiben imád az ölünkben ülni. Ami még nagyon bevállt most hogy már nagyfiú :) : a kiságyára akasztható csillag, ami a plafonra vetít egy alvó kisbékát egy virágban fekve és közben lágyan zenél. imádja! nekünk a poratkák miatt nincs plüssünk és a családnak is lett szólva hogy nem kell. a bébikomp kifejezetten káros-nézz utána! Használd ki ezt a 9 hónapot, gyorsan el fog telni :)
2013. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!