Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónaposnak mehet a tej?...

19 hónaposnak mehet a tej? Mit gondolsz?

Figyelt kérdés
Már nem kell neki a 3-as tápszer.Nem issza meg.Kb 1 hete úgy kapja,hogy fele tápszer,fele forralt tej és nagyon izlik neki! Ez nem baj ugye? Mert most olvasok utána és sokan írják,hogy 3 év alatt ne. Nincsen tőle semmi baja szerencsére.

2013. dec. 7. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy mehet. A fim 13 hónapos kora óta iszik tejet, semmi baja tőle. Sok dologgal túlzásba esnek mostanában, az egyik ez a 3 év alatt tejet ne hozzáállás.
2013. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kaphatja a tejet 1 éves kora után, ha egészséges. Csak a tápszergyártó cégek fő reklámja ez a 3 éves korig-os duma.

Én egyetlen egy esetben javasolnám a tápszert, ha vesegondja van. Nálunk megterhelte kissé a veséit a tehéntej, pedig már másfél éves volt. Nagyon megemelkedett a karbamid szintje. Egy darabig újból babatejet adtam neki, aztán átálltam a 2/3-os hígításra. Ez megoldotta a problémánkat.

2013. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Ez a 3 évig ne adj tejet a gyereknek, ez már abszolút a tápszergyártó és tejital gyártó cégek finanszírozására megy.

1 éves kortól már nyugodtan lehet adni. 19 hónaposan meg pláne.

A fiam 1 éves korától kapja egyébként.

2013. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ez hogy derült ki kedves 2.? A tejtől lett gond a veséivel?
2013. dec. 7. 12:51
 5/15 A kérdező kommentje:
még annyit kérdeznék,hogy akkor átállhatunk arra is,hogy reggel és este csak tejet kap?
2013. dec. 7. 12:52
 6/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Most 1,5 éves a fiam, már 2 hónapja reggel és este tejet kap, a tápszert teljesen elhagytuk. Nyugodtan adj neki reggel, este, ha nincs tőle baja.
2013. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igaz én még szoptatok,de én 1 évesem is kap már tejet,nyugodtan adhatsz te is szerintem!Amúgy a tejberizs/gríz is jó,meg zabkása tejben főzve,mikor ez a reggeli/vacsi nem kapnak plusz tejet.
2013. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A vacsora mennyivel legyen elötte? Mert eddig ugye a tápszer volt a vacsorája. Ha mondjuk fél8 kor este issza a tejet alvás elött,akkor mikor vacsizzon?
2013. dec. 7. 12:58
 9/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Dehogyis, nem a tejtől lett gond a veséivel, már újszülött korától gondok voltak vele (pedig akkor még anyatejes volt), vesemedencegyulladás, sorozatos húgyúti fertőzések, aztán ezeket elnőtte. Szerencsére konkrét rendellenességet nem találtak, az izótopos vizsgálat is csak annyit mutatott ki, hogy a bal veséje kissé csökkentebb működésű, mint a jobb, de ez nem lényeges eltérés, veseszövet károsodása nem maradt vissza a fertőzésektől. Vesegondózóba kell járnunk bizonyos időközönként, és oda kértek véreredményt is az egyik kontrollra, akkor derült ki, hogy emelkedett a karbamid szintje. Ez vagy attól van, hogy a vese nem működik megfelelően, vagy a túlzott fehérje bevitel okozza. Normál esetben nem szabad fehérjét megvonni gyerektől, de mivel változatosan evett, jó étvágyú volt, ezért inkább azt javasolta a gyerekorvos, hogy hígitsam a tejét (reggel és este is megivott 2,5 decit), mert ez nem fogja befolyásolni a tápláltságát egy ilyen nagy gyereknek. A kontroll vérvételnek már jó lett az eredménye a higítás után. Szóval az ő esetében a túl sok fehérje volt a gond, ennyivel már nem bírt el a veséje.

Egy egészséges gyereknél ez nem fog problémát okozni, a babatej és a tehéntej között tényleg van egy kicsi eltérés a fehérje mennyiséget illetően, de ennyivel egy egészséges 19 hónaposnak el kell bírnia. Nyugodtan kaphatja reggel és este is a tápszer helyett.

2013. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 körül issza az elalvás előtti tejet, a vacsora nálunk 6-kor van. 1. vagyok
2013. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!