Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert jobb a Deveny torna a...

Miert jobb a Deveny torna a sima gyogytornanal? Akik jartak Devenyre mik a tapasztalataitok? 2 honapos a babank es izomgyengeseget allapitottak meg nala. Vki volt hasonlo cipoben?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A sima tornáról nem tudok nyilatkozni, mert oda nem jártunk, de Dévényre igen! Elég sokáig!

Szerintem csodálatos módszer. Az én fiam testszerte hipotón, vagyis laza volt. Nem tudom,hogy hol tartanánk, ha nem kezelték volna!

2013. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Katicaolaj ***** válasza:
Azért én ide is elvinném: [link]
2013. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik lányom születési károsult az ikreim közül, mozgássérült lett.

Mindhárom lányommal kellett Dévényhez járnom.

Bőven van tapasztalatom a fejlesztési módszerekben.

Egész más a kettő. A legfontosabb a Dévény torna, de kérdezz utána, hogy kit javasolnak ( ha van választási lehetőséged), mert azért itt is van különbség.

E mellett bármi másra hordod a babádat, csak haszon, de ismétlem a Dévény a legfontosabb.


Azóta a 3. lányomnál is volt egy kis probléma, vele is jártam pár hónapot, mert nem fordult át, stb.

Most 3,5 éves, tökéletes. Valószínű, ha nem jártunk volna Dévényre, most is ügyetlen lenne a mozgása.

2013. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy hülyeséget írok, de én úgy tudom, hogy a Dévény-módszer olyan agyterületeket fejleszt, amiket normál esetben nem használna az ember, hogy az oxigénhiánytól esetleg sérült agyterületek helyett működjenek. Tehát nem önmagában a mozgás fejlesztése a cél. Sima gyógytornánál szerintem nincs ilyen háttér.
2013. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi így jártunk: a kórházi zárónkon már szerepelt a nyaki hipotónia. 10 hetes korára kaptam volna időpontot a fejlődésneuróra.......eszem ágában sem volt kivárni. Kismama tornára egy nagyon profi (eü főiskolán tanít) gyógytornászhoz jártam, felhívtam, feljött, megvizsgálta a fiamat és azonnal a Dévényt javasolta. Apgar 9/10 volt, nem oxigén hiány volt a gond, rosszul feküdt a pocakomban, ezért lett császár. 5 hetesen már Dévényen voltunk, 5 alkalom elég volt a fejlesztésre, de itt derült ki a C-tartás is, amivel addig senki nem foglalkozott. Eljött a fejlődésneuró időpontja: majdhogynem én voltam a legrosszabb anyuka, hogy mertem Dévényre vinni a fiam....visszarendeltek kontrollra és elküldtek az ő gyógytornászukhoz.....pár per beszélgetés után kiderült, hogy már 2x jelentkezett Dévény képzésre, csak nem sikerült neki....hoppácska. A kontroll vizsgálaton a dokinő 6 hónaposan elvárta volna, hogy üljön, minősíthetetlen hangnemben beszélt velem. Szó nélkül felöltöztettem vizsgálat közben a fiamat és eljöttünk, soha nem vittem vissza. Dévényre járunk minden mozgási ugrásnál, megnyugtat a szakember véleménye és tanácsa, hogy minden ok vagy szükség van korrigálásra. Mászni is megtanítottuk, mert kommandózva kúszott, nem szabályosan. Idén mér az alapítványnak utaltam az adó 1%-át, fantasztikus, amit csinálnak. Szerintem vidd el, ha megteheted anyagilag, a legjobb kezekben lesz a babád. Az alapítványnál csekkold le, hogy hivatalosan végzi-e, hallottam, hogy már olyan is csinálja, akinek nincs képesítése :(
2013. dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

En ugy tudtam hogy a Deveny torna azoknak jo,akiknek merev az izmuk.

Mi gyogytornara jarunk,azaz ott megmutattak hogy tornaztassam a picim,es havonta ott megnezik hogy fejlodott.

Neki a hatizma gyenge,sokat kell hason lennie,de hiaba rakom hasra,mert ha elfarad,akkor leteszi a fejet es nezelodik.

Most 10honapos lesz es nem emeli eleg jol fel a fejet,most meg meg beteg is,nem is tudom hasra rakni.

Nekunk s gyogytornasz azt mondta hogy felesleges Devenyre mennunk. Megfordulni nehanyszor fordult hasra,vissza mar nem,nem ul,nem kuszik.

Akkor ezek szerint megis jo lenne a Deveny torna? En meg a babauszason is gondolkodok.

2013. dec. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Na látjátok, ez a baj, hogy sokan csak a saját módszerüket dicsőítik, lebeszélik az anyukát a másik fejlesztésről.


A Dévény módszer hasznos a spazmusnál és a hypotóniánál is.


Utolsónak: minél előbb menjetek el Dévényeshez! A hypoton babáknál gyorsabb eredményt érnek el, mert nem kell a befeszült izmokat lazítani.

2013. dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló: tényleg mielőbb vidd el, mert eléggé le van maradva mozgásfejlődésben a babád. Dévényen tudnak segíteni, láthatóan a gyógytorna nálatok sem vált be.


[link]

2013. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6os valaszolo vagyok.Tudom miket kellene tudnia csinalni,3ik gyermek.

Epilepsziara szed gyogyszert es allitolag az is lustitja.De ennyire?! Es errol a neurologus nem is tajekoztatot.

Mindenkepp elmegyunk Devenyre!

Koszi hogy valaszoltatok Nekem is!

2013. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Uhh 6.os most nagyon megijesztettel. :(

Sajnos kulfoldon elunk es itt nem is merik a deveny modszer. Csak 1 evmulva tudnank haza utazni... :( Akkor mar keso lenne elkezdeni??? Nem volna szabad addig varnunk ugye?

2013. dec. 8. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!