Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vissza jöhet még a tejcsim?...

Vissza jöhet még a tejcsim? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Fél éves a babám, 3 napja estére csak nagyon keveset tud szopizni (30-40 grammot). Napok óta nem alszunk éjszakánként, holott eddig végig aludta...

Tegnep előtt és tegnap este már kénytelen voltam hypoallergén tápszerrel megpótolni. Újra kezdjem el mérni, hogy mennyiket eszik?

Nagyon szoptatás párti vagyok, és teljesen kudarcnak élem meg, hogy tápszerhez kell folyamodnom, de nem akarom, hogy éhezzen a picim, vagy hogy ne fejlődjön megfelelően!!! Viszont azt sem szeretném, hogy a tápszer adása miatt elapadjon a tejem. Mit tegyek? A homeós bogyók nem nagyon válnak be...


2009. nov. 23. 13:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, de most vettem észre, hogy rossz helyre írtam a kérdést... a szoptatáshoz akartam...
2009. nov. 23. 13:25
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én így szoktam "visszahozni" a tejcsit. A babám végigalussza az éjszakát. Viszont ha úgy érzem, kevesebb a tejem, éjjel felébresztem. 3-4 nap és újra elég.

2009. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam.Éjjel újból cicire raktam, illetve elkezdtem fejni, ami nehezen jött, de pár nap és újból beállt. Ne add fel! Mellette pedig igyál sok folyadékot, próbálj valamivel többet, mint eddig.
2009. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A homeopátia nekem sem használt (a teák, és a More Milk Plusz sem, attól csak nagyobbak lettek tőle a melleim, így is E kosaras melltartót hordtam :-S )Ami nekem bevált: horror fejés (elég napi egyszer), és bőséges szénhidrátbevitel: krumplis, mákos tészták, rántott leves, köménnyel készült dolgok. Nekem még a raffaelló is bevált, napi 2-3 szem hatására mintha több lett volna. A csoki is hatásos lehet, mert még édesebb lesz tőle az anyatej, és a baba szívesebben dolgozik érte, ezáltal jobban kiüríti a mellet. Ja és túl sokat ne igyál, csak amennyi jólesik, mert ellenkezőjére fordul a dolog.


Ne éld meg kudarcként, én is nagyon depis voltam emiatt. Most már haragszom magamra, hogy ilyen butaságok miatt (állandó fejés, folyamatos lelkifurdalás, totális depresszió a sikertelenség miatt) vettem el a drága időt a babámtól. Nem baj, ha esténként a tápszerhez nyúlsz, esetleg napközben is ha szükséges. Én is így tettem, és a mai napig szoptatok napi kétszer. A kislányom lassan 15 hónapos lesz. Szóval nyugi, menni fog! :)

2009. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
A csoki nekem is mindig bejött:) Utánna majd szét durran a mellem. És amikor alszik te is feküdj le pinenni!
2009. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Most este is kellett neki a tápszer, mert csak 60-at tudott ciclni, így még tápiból evett hozzá 100-at... Ó, bárcsak tudnám sokáig szoptatni!!!
2009. nov. 23. 23:36
 7/14 anonim ***** válasza:
ezzel én is így vagyok,bár az én babám mégcsak 3 hónapos és tegnapelött estétől csak 60 grammm jött 2 ciciből,viszont a tápszert útálja a beba h.a.-t adtam neki,4 féle cumifejjel próbáltam,de mind hatástalan,nem ette meg,nem tudom mivel próbálkozzak
2009. nov. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Minél többször tedd mellre a babád, ne mérd a megevett mennyiséget, ebbe a korba felesleges, és ne nézd az órát sem.-meglátod nőni fog a tejcsid mennyisége. Felejtsd el a fenti dolgokat, mert azzal csak stresszeled magad, a stressz meg elviszi a tejed. Csak nyugodtan.A leírt dolgok valóban hatnak a tej gyarapodásra, kivéve a sok víz-de ezt már írták-

Csak nyugalom!

2009. nov. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem a Mecsek tejszaporító tea vált be. Pedig csak napi 1 bögrével ittam.
2009. nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még azt csinálom, hogy felébresztem a babát 3 óránként. Mert azt vettem észre, hogy ritkábban enne többet, de annyi nem termelődik, amennyire szüksége lenne, így sűrűbben kap kevesebbet. + ha úgy ítélem, éjszaka is felébresztem.

A stressztől nekem a nagytesónál 2 hónap alatt elapadt a tejem, ne stresszelj!

Sok pihi, sok kaja, sok folyadék! Esetleg este megpróbálhatod a mutterféle fejést. Nekem bejött.

Vagy azóta megoldódott?:)

2009. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!