Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van úgy hogy másfél...

Más is van úgy hogy másfél éves gyerekének nincs gyerektársasága?

Figyelt kérdés
Meddig nem baj ez?
2013. dec. 9. 16:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ugye nem lesz hátránya? már mint hogy esetleg nehezebben fog barátkozni vagy ilyesmi.
2013. dec. 9. 16:33
 2/11 anonim ***** válasza:
a barátkozás személyiség függő, max szocializáció lesz kicsit nehezebb neki... de ne ijedj meg nem vagy lekésve még semmiről :) jön a tavasz... járjatok játszótérre, esetleg babaklubba... itt inkább azt mondanám, hogy 2 éves korától igényli már a gyerek a gyerektársaságot, tehát főleg emiatt kéne valahogy keresned neki :)
2013. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk van baba-mama klub 0-2 évig...

Kb 10-12 gyerkőc szokott lenni egyszerre.Ezt egy kismama alapította,mert ahogy mondta : elege lett hogy csak otthon ülnek

Nagyon jó kis csapat

Ha te is ismersz kisbabás anyukákat hívd meg őket egy uzsira,hasonló

Egyrészt fontos hogy megtanulják az ilyen picik is hogy nagy gyerek közegben hogy kell viselkedni,másrészt nagyon fejlesztő tud lenni nekik

2013. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is kettesben vagyok a másfél évesemmel, senkit sem ismerünk a településen mert 2 éve költöztünk ide, szülésig Bp-en dolgoztam, azóta a gyerekkel vagyok, nem volt lehetőség ismerkedni. Sajnos itt nincsenek baba-mama klubok, a játszótér kihalt, nem tudom hol vannak a gyerekek, mert minden évfolyamban 2 osztály van az iskolában, az kb 60 egy korú gyerek, de hogy hol vannak?!? ...
2013. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz hatranyos miatta, de jo lenne neki a gyerektarsasag, hogy szocializalidjon. Megtanulna hogyan kell mas gyerekekkel jatszani, hogyan kell osztoszkodni, kolcsonkerni, problemas gyerekekkel kijonni, megtalalni azt a jatekmodot, amiben partner az a masik gyerek is. Plusz fejleszti a kommunikaciojat is es egyeb keszsegeket. Nem mellesleg az anyukak szamodra is tarsasagot jelentenek, igy te is jobban elvezed az otthon toltott eveket. Szerintem keress par jatszopajtast.
2013. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es! bölcsi van ahol laksz? 2 éves korától ilyen esetben én beíratnám fél napra... neked is jól jön pár óra pihenő, és hidd el a kicsi is nagyon élvezné :) (bár nem tudom nem-e munkafüggő a bölcsibe való bejutás...) én magán bölcsiben dolgozom és a szülők nagy része nálunk nem dolgozik, csak épp a gyerektársaság és a szocializálódás miatt hozzák hozzánk... van aki csak heti 2 alkalommal, akkor az anya is feltöltődik kicsit, és a gyerkőc is alig várja hogy jöhessen :) '1'
2013. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
jah '2'-es voltam.. '1'-est "ellopta" a kérdező :)))
2013. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4. vagyok, beírattuk már születésekor de helyhiány miatt nem vették fel. Most pedig útban van a kistesó, ismét nem fogják felvenni. A kisebb vidéki településeken sajnos ez a helyzet.
2013. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyémnek lenne, de nem érdeklik a gyerekek egyáltalán. Van egy két évvel idősebb bátyja, vele jól elvan, a többi gyerekre pedig rá se hederít. Múltkor volt egy családi buli, ahol ott volt az unokatesóm hasonló korú kislánya, ő meg a 3,5 éves kisfiam játszottak egymással, miközben a kislányom magasról tett rájuk.

Azt javaslom, hogy ha nem megy 2 évesen bölcsibe, akkor kezdjetek játszótérre vagy hasonló helyre járni, hogy szokja a többi gyereket, de tapasztalat azt mutatja, hogy a másfél évesen ez még nem szokott problémát okozni.

2013. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem találkozik valami sokszor babákkal,sajnos. Őt egyébként a saját korosztálya nem igazán érdekli,ellenben a 3-4 éves gyerekeket csodálattal nézi,megy utánuk és hablatyol :) járunk játszótérre,de ott is inkább elbíbelődik egymagában,letojja a többi gyereket. A pici babákat imádja,simizi őket és vigyorog rájuk. Most voltunk egy a védőnő által szervezett babatalin,odament hozzá egy kislány,simogatta,ő meg csak nézett nagy bambán :D talán havonta-2 havonta találkozik vele egykorú gyerekkel (orvosnál,boltban,itt-ott),de javarészt velem van. Zárkózottabb,félénkebb,nehezen feloldodó típus,ezellen nem tudok mit tenni. Mindig bíztatom,hogy bátran menjen oda,de csak a lábamnál áll.
2013. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!