Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év körüli babák anyukái...

Másfél év körüli babák anyukái, ti hova teszitek idén a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Kisfiam mindent szétrombol mostanában,burogatja a székeket,lehúzza a terítőt az asztalról,a párnákat az ágyról,nap végére úgy fest a ház,mint egy háborús övezet. Fogalmam sincs,hogy hova tegyem a fát,nem akarom elzárni tőle,hogy tiltott dolog legyen,mert végülis az ő öröme a legfontosabb és tudom,hogy mennyire fog tetszeni neki,de nagyon félek,hogy egy pillanatra nem figyelünk majd,ő pedig magára rántja,vagy ráesik... Ti hogy oldjátok meg?
2013. dec. 6. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kisasztalra tesszük.
2013. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Másfél éves már nem baba, ne engedd a szék borogatást, mert ráesik, baj is lehet. Terítő nálunk öt éve nincs :) Tanulja meg a nem szót.

A fát pedig mi elzártuk, mert a biztonság fontosabb, ennyi idősen nem megbízható a gyerek, van ott törhető dísz, megvágja magát, izzók is veszélyesek.

A hálónkban van a fa, csak akkor mehetnek be, ha mi is ott vagyunk. Pont ezért, mert nem tudunk minden pillanatban figyelni!!!! Ha lehet, kösd ki a fát.

2013. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerencsére a fiam (szintén másfél éves) csak a játékait pakolja szét, így a nappaliban lesz a karácsonyfa. Természetesen törhetetlen díszekkel, az ördög nem alszik :) Picike műfenyőnk van, ha esetleg ráesik, nem lehet tőle baja. Mi lenne ha idén ti is csak picike műfenyőt díszítenétek, a gyerek miatt? A törhetetlen díszeket pedig én csinálom, hungarocell gömb, apró gyöngyökkel körberagasztva.
2013. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

amikor a lányunk 1,5 éves volt, akkor a földre tettük a fát, csupa törhetetlen díszt tettünk rá és kikötöttük a fát, hogy ne tudja magára rántani

nézegette, fogdosta a díszeket, sem neki, sem a fának nem lett baja, viszont tapasztalatokat gyűjtött

2013. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Normálisan a nappaliban lesz.

A díszek nem lesznek törékenyek és gyertya sem lesz rajta (mondjuk nálunk amúgy is így van).

Szerintem a tavaly rosszabb volt, akkor mászott, most meg már meg lehet neki mondani hogy "nem".

De meglátjuk. Nálunk van két nagyobb is, azokkal is átvészeltük, most sem lesz másképp. :)

2013. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez a kikötés valóban jó ötlet lehet.

Ezt hogy kell elképzelni?

A plafonba fúrtok valami kampót és oda kötitek, vagy hova lehet még?

Mondjuk nekünk könnyűszerkezetes a házunk, így szinte minden fal meg plafon gipszkarton, akkor az nem olyan jó megoldás ugye?

2013. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Másfél éves a lányom de nincs ilyen problémànk. A nappali egyik sarkába lesz a karácsonyfa, mint mindig. Szerintem simán megérti hogy nem szabad leboritani, leszakitani a díszeket.
2013. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én tavaly vettem egy hatalmas fehér mű fenyőt és ezzel ki is lett pipálva. Vettünk hozzá gyönyörű bronz MŰANYAG díszeket amik tömören csillámporosak, gyártottam karácsonyi mintás selyem szalagokból masnit is és kész. Az égők ledes mikroégők így nem forró, meg lehet fogni. Nem volt fa borítgatás és mivel hatalmas nagy lánykám meg is volt szeppenve tőle mikor először meglátta.Mi rögzítettük is damillal, de ha véletlenül valakire rá is borult volna az egész olyan könnyű, hogy semmi sérülést nem okozott volna, plusz ennek nem szúrósak az ágai.

Igaz a fa picit drágább volt mintha igazit vettem volna, viszont a következő 10 évben nem kell új így nagyon is megérte. A műanyag díszek pedig sokkal jobb áron vannak mint üveg társaik és bőven van belőlük csodaszép nem gagyi dísz is. Mivel ezt is elteszed így ugyan olyan befektetés mint a fa és a kisfiadnak jövőre is szüksége lesz egy biztonságos fára. Ha annyira a karácsonyi illat hiányzik a műfenyőből akkor jöhet egy kis karácsonyi illatú gyertya vagy mécsesbe iloolaj. Egyébként egy 3méteres fa el sem fér egy asztalon, plusz gyan olyan természetellenes egy asztalra tenni egy fát mintha egy műfenyőt veszel. Arról nem is beszélve, hogy én utálom, hogy egy ünnep miatt kivágnak ennyi fát csak azért hogy néhány hétig a szoba dísze legyen. Előtte cserepes fenyőnk volt ami kint állt és télen becipeltük. Hát csak 1 nap volt mire sikerült bejuttatni...:P

2013. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet,hogy tényleg egy műfenyőre kéne beruházni,ilyen műanyag díszeket ti hol vettetek? A kikötözés is jó ötlet, megoldjuk valahogy. Ő tavaly ilyenkor még nem mászott,csak ült és nézte :) most viszont már veszélyes,nem tudom,a ti gyerkőcötök mennyire hallgat rátok? Én hétfőtől péntekig egyedül vagyok vele,türelmem annyi,mint a tenger,szóval nem húzom fel magam az ilyen rombolásokon,de mindig szépen elmagyarázom,hogy ezt meg azt nem szabad,mert ez meg az lesz. Ha úgy van,büntit is kap,ilyenkor persze zokog és "ajja-ajja",nekem meg a szívem szakad meg. Ha megkérem,hogy ne rosszalkodjon,vigyorogva feszegeti a határokat és csakazértis :(
2013. dec. 6. 16:03
 10/13 anonim ***** válasza:
A tv állványra (a tv addig átkerül a szekrény tetejére). A tv állvány pont olyan magas, hogy nem éri el, így ő is és a fa is biztonságban lesz.
2013. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!